Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela zwykła

16.01.2022 r.

 

 

1.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

3.

Za tydzień można po mszy św. wesprzeć nasze diecezjalne radio Emaus.

4.

Można jeszcze zgłaszać do ks. proboszcza kolędę na zaproszenie do domu. Dziękuję za wszystkie przeżyte kolędy i te w kościele i te po domach.

5.

Na budowie wzmożyły się prace kładzenia I cz. Kabli elektrycznych. W tym tygodniu ciąg dalszy oraz na wyraźne wskazania przeciw pożarowe budowa ciągów hydrantów- bardzo poważne przedsięwzięcie.

Za wszelkie ofiary na ten cel oraz na ogrzewanie gazowe i prąd zebraliśmy 1050 zł. Rachunek za prąd przyszedł jak u wszystkich powalający: ok. 4500 zł.

Za gaz jeszcze czekam. Powierzam Waszej trosce oświetlenie i ogrzewanie naszej świątyni.

6.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Kucner l. 81 ze Szlachęcina. Pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

9.01.2022 r.

1.

Dziś Uroczystość Chrztu Pańskiego i oficjalne zakończenie Okresu Bożego Narodzenia.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

3.

Trwa jeszcze indywidualna kolęda po rodzinach. Można się jeszcze zapisywać u księdza proboszcza, można wysłać smsa o treści: zapraszamy na kolędę, imię i nazwisko adres (660 419 624) Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

4.

We wtorek wydawanie żywości od godz. 16.30.

5.

Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość, ofiarność, słowo i wspólne kolędowanie. Niech dobry Bóg pomnaża Wam  swoje błogosławieństwo nad Wami.

 

II niedziela Bożego Narodzenia

2.01.2021 r.

1.

W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Składka ze mszy św. będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, będzie je można zabrać po poświęceniu z ołtarza. Komplet zawiera również bezpieczny w rozpalaniu węgielek szybko zapalny aby w domu dokończyć obrzęd kadzenia jako symbolu unoszących się modlitw do Boga. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na parafialny fundusz dla najbiedniejszych organizowany przez nasz Parafialny Caritas.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

2a

Wydawanie żywności dla potrzebujących za tydzień we wtorek 11 stycznia. Godziny wydawania: 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od. Godz. 16.30. do 17.45. po czym nabożeństwo do Serca Jezusa i msza św. o 18.00.

Odwiedziny chorych na zaproszenie kapłana.

4.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Zapraszamy na wieczorne modlitwy mszą św. na godz. 18.00. Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom i rozesłanie.

W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców w poniedziałek c.d. z Promnic: z ul. Leśnej, Wierzbowej, Zalesia, Kasztanowej, Sosnowej i dalej z ul. Topolowej, Świerkowej, Jodłowej, Modrzewiowej, Klonowej, Gajowej, Średniej, Górnej, Brzozowej.

Wtorek: wtorek zapraszam mieszkańców Bolechowa Osiedle z ulic: Dworcowej, Obornickiej, Owocowej i Kolejowej, Mickiewicza, Kwiatowej, Granicznej.

W środę zapraszam mieszkańców z ulic: Zielonej, Warzywnej, Poprzecznej, Ogrodowej, Sadowej, Leśnej oraz Słowackiego. W piątek zapraszam mieszkańców ulic: Norwida, z ul. Modrej, Zagajnikowej, Grabowej, Ametystowej i Opalowej, Szmaragdowej, Rubinowej. Dla chętnych ks. proboszcz na zaproszenie może przyjść na kolędę do domu. Można zgłaszać po mszach św.; telefonicznie lub wysłać smsa o treści: „Zapraszamy na kolędę, adres”. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

5.

Przed nowym rokiem udało nam się jeszcze załatwić styropian tzw. twardy, 15 cm. Jako konieczną izolację pod posadzkę betonową i ogrzewanie podłogowe. Zabezpieczy to również nasz sufit w kaplicy i zabezpieczy już na stałe przed przemarzaniem i czy chłodzeniem od góry w zimowe dni. Koszt 31.660 złoty. Zakupiono z Waszych ofiar i sprzedaży złomu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Kościół górny został skrzętnie sprzątnięty i jest przygotowany do rozłożenia styropianu. Jak się uda finansowo i kadrowo jest planowane wylanie posadzki betonowej 12 cm z siatką zbrojeniowa (550 m2). Jak się uda, to położymy również kable elektryczne w żłobionych bardzo powoli bruzdach do kabli w ścianach. Trzeba zbudować i ogromną rozdzielnię według wymogów i zabezpieczeń, a potem trzeba wszystko podłączyć. W tym założeniu nie są ujęte oprawy i lampy ledowe i wszystko co jest przeznaczone do świecenia. Koszt na dzień dzisiejszy to suma ok. 250 000 zł, ceny niestety mogą ulec zmianie. Polecam te sprawy jak zawsze Bożej opatrzności i Waszej trosce.

6.

Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość , życzenia i dobre słowo, i wszelkie ofiary  materialne. Niech dobry Bóg pomnaża Wam  swoje błogosławieństwo nad Wami.

 

Ogłoszenia Parafialne

Boże Narodzenie

25.12.2021 r.

1.

Dziś wielka uroczystość – Boże Narodzenie. Z okazji tych pięknych świąt życzę wszystkim parafianom i gościom wszelkich łask Bożych, przeżyć duchowych, zdrowia i błogosławieństwa. Niech Nowonarodzony wniesie w nasze życie wiele światła, pokoju, nadziei i miłości. Żyjmy z nim na co dzień, a będziemy doświadczać Jego zbawczej mocy. Wszystkim Szczęść Boże.

2.

Dziś w dzień Msze św. o godz. 8.00, ale w Bolechowie. 9.30 i 11.30 w kościele.

3.

Jutro Niedziela Świętej Rodziny. Słowo Boże wygłosi ks. Jurek Molewski. Taca ze Mszy św. przeznaczona będzie na KUL oraz WT i Szkoły Katolickie.

4.

Składam także serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jaki kolwiek sposób budują duchowo i materialnie wspólnotę naszej parafii, za pracę wszystkich grup tzw. diakoni – służb parafialnych oraz dziękuję wszystkim ofiarodawcą którzy wspierają budowę kościoła łożą na bieżące utrzymanie kościoła. To wielki dar, że w tych trudnych czasach potraficie się dzielić. Ufam, że wspólnymi siłami damy radę dokończyć to Boże dzieło. ( ….. ) Dziękuję za pięknie zrobiony nowy żłobek i pięknie przystrojoną kaplicę. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa w kroczeniu Bożymi drogami. .

5.

W piątek 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.00.. w Kościele. Bardzo serdecznie zapraszam.

6.

W sobotę pierwszy dzień Nowego Roku 1 stycznia  Uroczystość  Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Św.  o godz. 8.00 o godz. 9.30  o 11.30 i po południu o godz. 18.00,  ale jest to sobota zatem msza św. w Bolechowie.
Jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bogiem.

7.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Zapraszamy na wieczorne modlitwy mszą św. na godz. 18.00. Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom…przekazanie pamiątek kolędowych i rozesłanie. Kolęda wspólna od 28 grudnia godz. 18.00. Zatem zapraszam do kościoła we wtorek Bolechowo, w środę Trzaskowo i Szlachęcin, w czwartek Promnice ul. Północna i Południowa.

Dla chętnych jest też możliwość zaproszenia kapłana do domu. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi. Można zapisać się w zakrystii lub tel. lub wysłać smsa. pod nr 660 419 624.

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021 r.

1.

W piątek kończy się adwent i równocześnie przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna, która zwiastuje przyjście Jezusa niech będzie najlepsząokazją do wzajemnej życzliwości, dobrego słowa, wdzięczności i przebaczenia. Niech w naszych sercach rozlewa się Boża miłość, którą Jezus w tę szczególną noc przyniósł i przynosi dla świata – dla Ciebie i dla mnie. Dzielmy się nią z wszystkimi... Przy wyjściu dla tych, którzy jeszcze nie mają mogą w prezencie otrzymać pięknie przygotowany obrzęd wieczerzy wigilijnej. Zachęcam do przyjęcia tego pożytecznego drobiazgu dla każdej rodziny.

Można jeszcze zapatrzeć się w opłatki wigilijne.

2.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św. Nie dotyczy to pasterek.

Dodatkowa spowiedź adwentowa w środę od godz. 19.00. do 20.30. Będzie trzech kapłanów.

3.

Ostatnia też prosta na przygotowanie duchowe. Można przejść taki test duchowy co w święta będzie najważniejsze. Jeśli nie uczestniczyliśmy w żadnych rekolekcjach internetowych lub innym przygotowaniu duchowym to te ostatnie dni choć kilkanaście minut dziennie poświęćmy na spotkanie z Bogiem i Maryją…  Jeśli jest problem z czasem to niech na święta będzie o jedną potrawę mniej i mniej o jeden placek czy nie do końca przeprowadzone sprzątanie w domu, ale niech nie zabraknie przygotowania duchowego bo inaczej święta będą tylko dniami wolnymi, a ten wokół którego ma to wszystko się obracać będzie gdzieś na końcu, jeśli w ogóle będzie zauważony.

4.

Uroczysta Pasterka w Noc Bożego Narodzenia o godz. 22.00 i 24.00.

W pierwszy dzień świąt msza święta o godz. 8.00, ale w Bolechowie, w kaplicy przy ul. Szkolnej. Kolejne o godz. 9.30. i 11.30 w Kościele.

W drugie święto msze św. jak w niedzielę. W drugi dzień świąt to Niedziela Świętej Rodziny – dzień modlitw o świętość Rodzin i Małżeństw Ofiary ze mszy św. zwyczajowo przeznaczone są na KUL, WT i Szkoły Katolickie.

5.

Odwiedziny chorych z okazji Bożego Narodzenia w najbliższy wtorek od godz. 10.00. Można zgłaszać zainteresowanych po mszach św. oraz przez telefon.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego wraz z rozważaniami na cały miesiąc. Jest też nowy numer ,,Miłujcie się”…

7.

W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Kolęda będzie na podobieństwo zeszłego roku tzn. w kościele dla poszczególnych ulic o godz. 18.00. Msza św. z okolicznościowym Słowem Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom … i rozesłanie.

Dla chętnych kolęda również po domach na wyraźne zaproszenie i umówienie się.

Pozostałe informacje za tydzień. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

8.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

12.12.2021 r.

1.

Bożego Narodzenia przygotowujemy się  m.in. przez udział we mszy z refleksją  nad Słowem Bożym. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w środę 8.00.

2.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św.

3.

We wtorek 14 grudnia wydawanie żywności dla potrzebujących. Godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4.

W korytarzu można nabyć świece wigilijne oraz opłatki. Można również nabyć bardzo piękne ścienne kalendarze naszego Archiwum Diecezjalnego. Cena 5 zł.

5.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa realnie obecnego pod postacią chleba wystawionego w monstrancji. Adoracja potrwa do godz. 19.30.

6.

W naszej parafii nie odbywają się rekolekcje adwentowe, ale bardzo zachęcam do odsłuchiwania rekolekcji adwentowych przez YouTube. Wystarczy wpisać hasło ,,rekolekcje adwentowe ” i pojawią się liczne propozycje. Np. Rekolekcje adwentowe ks. Dominik Chmielewski albo Rekolekcje adwentowe ks. Robert Skrzypczak.

7.

Na cele budowlane uruchomiliśmy akcje zbiórki złomu po parafii Na dzień dzisiejszy zebraliśmy około 18 ton złomu. Uzyskaliśmy kwotę ok.21 000 zł. W tym tygodniu za to zakupimy twardy docelowy styropian pod posadzkę. Zabieg ten ochroni nasz sufit w kaplicy przed przemarzaniem. Wszystkim, którzy podarowali złom lub pomagali w zbiórce bardzo dziękujemy. Akcja nadal trwa. Można jeszcze zgłaszać miejsce pobytu złomu. Podjedziemy.

Za każdą ofiarę na potrzeby parafii bardzo dziękujemy.

8.

Pasterka w tym roku jak już stało się tradycją o godz. 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy.

9.

Kto chciałby podarować paczkę świąteczną rodzinom potrzebującym proszę zgłosić do ks. proboszcza.

10.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mirosława Dera zam. Bolechowo Osiedle, ul. Zielona. Pogrzeb odbył się w sobotę. Powstańmy i polećmy ją miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu a nasz Panie …

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

5.12.2021 r.

1.

Do Bożego Narodzenia przygotowujemy się m.in. przez udział we mszy św. z refleksją nad Słowem Bożym. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

2.

Jutro wspomnienie św. Mikołaja. Mikołaj z Miry, św. Mikołaj znany również jako Mikołaj z Bari święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku.Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Warto o nim mówić bo jest to bardzo dobry duchowny i biskup sławny na całym świecie…

3.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św.

4.

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

5.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa realnie obecnego pod postacią chleba wystawionego w monstrancji. Adoracja potrwa do godz. 19.30

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

7.

Opłatki oraz świece caritas można nabyć w głównym korytarzu.

8.

Można też nabyć w cenie 5 zł. kalendarz ścienny naszego Archiwum Diecezjalnego w Poznaniu.

9.

Dziś po mszy św. możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie na wschodzie…

11.

Na naszej stronie internetowej dołączono nie tylko zdjęcia z peregrynacji kopi MBCz ale są również piękne filmiki z tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

1.

Jak wiemy mieliśmy tą radość gościć w progach naszej parafii Maryję w znaku Jej Jasnogórskiego wizerunku. Ufam, że przyniesione przez Nią łaski przyniosą piękne owoce dla wszystkich indywidualnie i dla całej społeczności parafialnej. Na naszej stronie parafialnej są do obejrzenia piękne zdjęcia, a także do odsłuchania konferencje z naszych rekolekcji parafialnych, które wygłosił ks. Jerzy. Bardzo warto posłuchać. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej pięknej uroczystości. Dziękuję za tak liczny udział, wystrój domów, ulic i placu kościelnego oraz przepięknie przygotowaną w kwiatach kaplice i tron dla naszej Matki. Bądźmy wdzięczni Maryi za czas nawiedzenia i współpracujmy z łaskami, które nam przyniosła a wtedy doświadczymy Jej zbawczego działania.

Jutro ikona opuszcza nasz dekanat i odwiedzać będzie parafie poznańskie. Będę tam obecny. Z tego tytułu msza św. jutro u nas będzie wyjątkowo o godz. 16.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.

2.

Dziś początek roku liturgicznego i jednocześnie pierwszy dzień adwentu. Obecnie - w myśl nowego hasła: „Posłani w pokoju Chrystusa” - chcemy stawać się świadkami Zbawiciela, abyśmy mocą Pokarmu eucharystycznego przemieniali świat. Niech ten kolejny adwent przyczyni siędo naszego głębszego zbliżenia się do Boga.

3

We wtorek zapraszamy na formacyjne spotkanie dla mężczyzn. Rozważany temat:,,Jak przygotować siebie i rodzinę na Boże Narodzenie". Początek spotkania o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, także w środę.

W tym roku niestety z wiadomych względów nie będzie rorat dla dzieci. Roraty spróbujemy jakby połączyć z niedzielną mszą św. rodzinną o 11.30. Będzie to dość nowa forma – niespodzianka.

5.

W tym roku - z wiadomych względów - nie będą roznoszone po parafii opłatki. Można je nabyć od przyszłego tygodnia w głównym korytarzu. Będą też świece wigilijne. Duże i małe.

6.

W sobotę jako I sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe pierwszo - sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakie otrzymuje - godz. 16.00. Natomiast w Bolechowie różaniec o godz. 17.30.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
W numerze w gratisie kolejna książeczka z rozmyślaniami na kolejny cały miesiąc.

8.

W sobotę 11.12.21 w godz. 11.00 – 14.00. Zapraszamy do wspólnego tworzenia dekoracji Bożonarodzeniowych. Zapisy na zajęcie oraz symboliczną wpłatę w wys. 15 zł na podstawowe materiały będą zbierane w przyszłą niedzielę 5.12 po mszach św. Spotkanie organizuje Joanna Ignasiak i Danuta Patynek. Zajęcia mają charakter luźnego spotkania, na które może przyjść każdy (dzieci pod opieką dorosłych). Wykonane prace uczestnicy zabiorą do domu.

9.

Również w sobotę spotkanie z okazji przygotowania dzieci do pierwszej komunii św. Ale uwaga: przychodzą tylko rodzice bez dzieci. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00. Będzie też firma Vestimentum od alb dla dzieci.

10.

Za wszelkie dobro i Waszą ofiarność z całego serca dziękuję. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela zwykła

14.11.2021 r.

1.

Codziennie od wtorku szczególna okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

2.

Jak powszechnie wiemy, w za 10 dni z wtorku na środę przybędzie do nas w nieco innej formie nasza duchowa Matka Maryja. Chcemy się dobrze przygotować na Jej przybycie. Pomocą będą przygotowane rekolekcje, które pomogą nam lepiej uświadomić sobie Jej rolę i potrzebę duchową. Dlatego najpierw od najbliższej soboty, przez niedzielę i poniedziałek zapraszamy drogich parafian na rekolekcje, które poprowadzi ks. Jurek Molewski. Chcemy też godnie przygotować wjazd do parafii ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby, które pragną pomóc prosimy o zgłoszenie się do swoich sołtysów lub ks. Jurka. W poniedziałek przy kościele stanie ruchomy sklep z potrzebnymi dewocjonaliami aby upiększyć doby i trasy. Sklepik czynny codziennie od 9.00. Serdecznie prosimy o włączenie się w tą zbliżającą się uroczystość w parafii.

3.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa eucharystycznego. Do 19.30.

4.

We wtorek wydawanie żywności od godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

5.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

6.

Od piątku - 19 listopada od godz. 14.00 będą przyjmowane intencje na przyszły rok.

7.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczynamy adwent.

8.

W przyszłą niedzielę składka ze mszy św. będzie przeznaczona na zakup kwiatów i dekoracji na naszą Uroczystość Maryjna.
Za 
wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela zwykła

7.11.2021 r.

 

1.

Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje, że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego 24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z mszą św. o 24.00 w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Sprawa jest pilna.

2.

W czwartek obchodzimy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości naszego państwa polskiego. Doceńmy to i dziękujmy Bogu za tę łaskę i dziękujmy ludziom, którzy poświęcili dla naszej wolności swoje życie. Prośmy także aby Polacy potrafili się zjednoczyć pragnąc dobra wspólnego, aby nasza wolność była dobrze wykorzystana. Niech to nie będzie tylko podyktowane tą piękną rocznicą, ale potrzebą zdrowego patriotyzmu każdego dnia. Msza św. podczas której modlić się będziemy za naszą ojczyznę w poniedziałek o godz. 9.00 rano.

3.

Przyjmowanie intencji na nowy rok ze względu na chorobę proboszcza jest przesunięte na dzień 26 listopad

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

5.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela zwykła

31.10.2021 r.

1.

Dwa tygodnie temu w katedrze poznańskiej rozpoczął się diecezjalny etap Synodu o synodalności Kościoła. Zwołując synod papież Franciszek przypomina, że wszyscy na mocy chrztu jesteśmy wezwani do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. W parafiach, małych wspólnotach świeckich, wszyscy jesteśmy zaproszeni do słuchania siebie nawzajem po to aby usłyszeć natchnienia Ducha Świętego, który przychodzi, by przewodzić naszym ludzkim wysiłkom, tchnąć życie i dynamizm w Kościół oraz prowadzić do głębszej jedności i wspólnoty dla dobra głoszenia Ewangelii w świecie. Oświeceni przez Słowo Boże i zjednoczeni w modlitwie będziemy starali się rozeznać co może pomóc w poszukiwaniu woli Bożej i podążać ścieżkami, na które Bóg wzywa nas w dzisiejszym świecie. Słuchając Ojca Świętego, módlmy się wspólnie o Światło Ducha Świętego i Boże prowadzenie na ten wyjątkowy czas.

2.

Jutro 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności i cieszą się chwałą nieba. Jest to też dzień refleksji nad celowością naszego życia i wspomnienie tych, którzy odeszli…

Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30 oraz 14.00 na cmentarzu w Owińskich. Nie ma mszy św. o godz. 11.00.

3.

We wtorek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności, ale jeszcze nie przebywają z Bogiem w chwale nieba. Za zmarłych o szybsząwieczną radość i przebywanie z Bogiem w niebie modlić siębędziemy podczas mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 w kościele, a także podczas wymienianek z różańcem w ręku po mszy św. wieczornej.

4.

Z okazji dnia zadusznych można jeszcze składać wymienianki, nawet w dzień wymienianek.

Za zmarłych w formie wymienianek będziemy się modlić różańcem po wieczornych mszach św. w następujące dni:

Wtorek: Bolechowo i Trzaskowa

Środa: Bolechowo Osiedle i Szlachęcin

Czwartek: Promnice

5.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Odpust można uzyskać będąc w łasce uświęcającej i wyrzekając się przywiązania do każdego grzechu, i przyjmując komunię św. Odpust uzyskujemy dla jednej duszy czyśćcowej w każdym dniu.

6.

Wydawanie żywności w najbliższy dopiero we wtorek 9 listopada od godz. 16.30 do 18.00 na zewnątrz kościoła. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

7.

Od poniedziałku 15 listopada (za dwa tygodnie) od godz. 14.00 będą przyjmowane intencje na przyszły rok.

8.

W sobotę 6 listopada w naszej parafii przypada nasz dyżur parafialny adoracji Jezusa eucharystycznego w intencji całej archidiecezji i parafii. Początek adoracji o godz. 14.00, zakończenie nabożeństwem Maryjnym wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.00. Warto przyjść i pomodlić się choć na chwilę również za naszą parafię, diecezję, kościół i ojczyznę.

W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych wyłącznie na zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Msza św. o godz. 18.00.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

9.

Na budowie trwa mozolna praca bruzdowania w ścianach pod przyszłą instalację elektryczną. Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.

Na cele budowlane został wydrukowany mini albumik przedstawiający w skrócie i w obrazach historię budowy naszego kościoła. Proszę go przyjąć w podziękowaniu za wasz trud i ofiarność w tym Bożym dziele.

Tak jak już kiedyś wspomniałem jest to również bardzo dobre, bezinwazyjne narzędzie aby zachęcić innych do włączenia się w to dzieło; np. kogoś z rodziny, z pracy itd. Jest tam również instrukcja jak można darowiznę odpisać od podatku. Zatem proszę wziąć taż dla kogoś i być misjonarzem w naszej sprawia. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

10.

Na stoliku są wyłożone przepiękne mini albumiki o historii budowy naszego nowego kościoła. Proszę je przyjąć w duchu wdzięczności za wasz wkład w to Boże dzieło… i mam prośbę: proszę zabrać jeszcze dla innych (ile potrzeba) i zachęcić kogokolwiek do wsparcia abyśmy mogli dokończyć to Boże i wspólne dzieło.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła

24.10.2021 r.

1.

Ostatni tydzień różańca. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe
w dni powszednie po każdej mszy św. Dla dzieci wtorek i czwartek
o godz. 17.30.

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

3.

Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje,
że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego
24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z mszą św. o 24.00 
w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do
ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Nawiedzenie poprzedzą mini rekolekcje (niedziela – poniedziałek) dotyczące znaczenia Maryi w życiu codziennym i jej możliwości wstawienniczej przed Bogiem. Poprowadzi je ks. Jurek Molewski.

4.

Za tydzień w poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności
i ciesz
ą się chwałą nieba. Jest to też dzieńrefleksji nad celowością naszego życia i wspomnienie tych, którzy odeszli. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30 oraz 14.00 na cmentarzu w Owińskich.

5.

Z okazji dnia zadusznych można składać wymienianki. Do listy osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy. Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek. Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

7. 

Na budowie robione są bruzdy w ścianach pod przyszłe kable elektryczne. Nadal trwa akcja złomocegiełek…. Kto by miał też namiary skąd można legalnie zabrać złom to proszę dać znać. 
Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

8.

Ks. Remigiusz kwestuje dzisiaj na budowę kościoła w Mrzezinie
k. Pucka na Pomorzu.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła

17.10.2021 r.

1.

Dziś obchodzimy w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Modlimy się  aby ewangelia docierała do ludzkich serc na całym świecie a w naszej ojczyźnie była bardziej odkryta i doceniona, a nie zwalczana.
Ofiary składane w tym dniu podczas mszy św. w całości są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Nie ma dodatkowej składki.

2.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. Różaniec dla dzieci w każdy wtoreki czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3.

W najbliższy wtorek 19 października wydawanie żywności dla potrzebujących 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4. Msza św. w środę o godz.  8.00.
5. Z okazji dnia zadusznych można już składać wymienianki. Do listy  osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy. Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek. Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki.
6. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego...
7.

Informacja dla rodziców obecnych kl. I i II.
Komunia św. w roku 2023 i 2024 oraz analogicznie kolejne lata będą odbywały się już zawsze w trzecią niedzielę maja. Zmiany są spowodowane niepewnością pierwszego długiego majowego weekendu czego doświadczyliśmy w zeszłym roku z powodu wiadomo czego.

8. Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje, że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego 24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z  mszą św. o 24.00 w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Nawiedzenie poprzedzą mini rekolekcje (niedziela – poniedziałek) dotyczące znaczenia Maryi w życiu codziennym i jej możliwości wstawienniczej przed Bogiem. Poprowadzi je ks. Jurek Molewski. 
9. Trwa akcja złomocegiełki na budowę kościoła… Z przed kościoła wywieźliśmy kontener ok. 4 ton  złomu. Bardzo dziękuję i zachęcam nadal do włączania się w akcje…  Został podstawiony pusty kontener.  Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.  Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.
   

 

 

Ogłoszenia XXVII Niedziela zwykła

1.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św.  Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również  w tę formę modlitwy w ramach działających w naszej parafii róż żywego różańca oraz grupy rodziców modlących się za dzieci. Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce ,,Grupy i służby” .

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

3.

W naszej parafii rozpoczyna działalność program  jestembliskociebie.pl. Służy on do informowania o osobach potrzebujących pomocy w parafii i łączenie z tymi, które mają pragnienie oraz możliwości jej udzielenia. Link do strony można znaleźć również na stronie internetowej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o programie "Jestem blisko Ciebie" zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w salce parafialnej w Bolechowie.

4. Dziś po mszy św. na godz. 9.30 zapisy młodzieży do bierzmowania.
5. Za tydzień obchodzimy kolejny dzień papieski aby bardziej znać nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Po mszy św. kto chce, przed kościołem może wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzyskane środki przeznaczone będą jak zawsze na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Rozalia Popławska zam. Bolechowo Os. ul. Norwida. Pogrzeb odbył się w czwartek. Powstańmy i polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu nasz Panie…
7. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…
8. Trwa akcja złomocegiełki Na placu przy kościele stoi kontener można tan wrzucać odpady metalowe. Za wszelkie dobro i składane ofiary i złom serdeczne podziękowania.