Zesłanie Ducha Świętego

31.05.2020

1.

Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. To nie tylko historia początków Kościoła ale wezwanie do modlitwy każdego dnia. Dziś kończy się okres Wielkanocny. W poniedziałek święto Matki Kościoła i początek okresu zwykłego.

2.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św.,a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30.

3.

Wydawanie żywności dla potrzebujących w najbliższy wtorek 2 czerwca w godzinach od 16.30. – 17.30.

4.

W czwartek po mszy św. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

5.

Również w czwartek 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Odpust na Zielonych Wzgórzach.

6

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym miesiącu nie będzie jeszcze odwiedzin chorych z powodu choroby proboszcza. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo przed mszą św. t.j. o godz. 17.45.

7.

Pierwsza komunia św. w naszej parafii odbędzie się w tym roku w czterech grupach w dniach 4 i 5 lipiec.

8

Za tydzień w niedziele Uroczystość Trójcy Świętej oraz dzień dziękczynienia.

9.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na konto i w tradycyjny sposób; ofiary na kredyt, budowę kościoła i bieżące utrzymanie.

10.

W górnej części kościoła nadal trwa wielowarstwowe malowanie farbami ognioochronnymi elementów nośnych ze stali oraz elementów drewnianych. Biorąc pod uwagę, że malowanie jest kilkakrotne to przy sumowaniu powierzchni dotyczy to ok 6.000 m2. Budowane są również tzw. pilastry z bloczków betonowych, które tworzą piękne słupy prostokątne przylegające do ściany. Wszystko można obejrzeć na stronie głównej naszej strony internetowej. Zostały też zrobione i przywiezione ze stalowni wszystkie elementy rozety. Rozeta ma trzy ośmiokątne pierścienie o średnicy 10; 8 i 6 metrów. Jest również malowana farbami ognioochronnymi. Będzie ona teraz na miejscu spawana i podwieszana.

11.

Życzymy miłej niedzieli i ochrony przed wszelkimi chorobami.