Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela zwykła

2.10.2022

 

 

 

 

1.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również w tę formę modlitwy w ramach działających w naszej parafii róż żywego różańca oraz grupy rodziców modlących się za dzieci. Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce ,,Grupy i służby”.

2.

W najbliższy wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących (od 16.30 do 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00).

3.

Uwaga młodzież klas VII Szkoły Podstawowej. Przygotowania do sakramentu bierzmowania dla tej grupy wiekowej rozpoczną się dopiero w przyszłym roku szkolnym.

4.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

5.

W środę (jeśli nie wydarzy się nic nieplanowanego) to w godz. między 11.00 a 13.00 będziemy montować na wieży nasz dzwon jubileuszowy. Wcześniej ta sama ekipa z Przemyśla wybuduje stałe konstrukcje pod dzwon. Dzwon będzie napędzany elektrycznie.

Sens bicia dzwonu jest różnoraki, ale do najważniejszej funkcji dzwonu należy przypomnienie, że Bóg wzywa na spotkanie z Nim. Piękny dźwięk dzwonu ma też być ogłaszaniem Jego chwały i czci. Jest przypomnieniem nam ludziom, że Stwórcy i Zbawicielowi należy się chwała i cześć. Jeśli ktoś czułby się jeszcze zaproszony do daru serca na dzwon, to może to jeszcze uczynić.

Brakuje nam ok. 33. 000 zł.

6.

A za wszelkie dobro składam serdeczne podziękowanie.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

8.

Za tydzień 8 października spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela zwykła

2.10.2022

1.

We wtorek wydawanie żywności od godz. 16.30. Wydawanie numerków o godz. 15.00.

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00. W czwartek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3.

Od soboty 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele jak przez cały rok - odmawiamy dziesiątkę różańca przed każdą mszą św. W dni powszednie różaniec po wieczornej mszy św. która jest o godz. 18.00. W środę różaniec po mszy św. o godz. 8.00 rano. Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Z racji pierwszej soboty miesiąca Nabożeństwo wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.00 w kościele a w Bolechowie już po mszy św.

4.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również w tę formę modlitwy w ramach działających w naszej parafii róż żywego różańca oraz grupy rodziców modlących się za dzieci. Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce ,,grupy i służby„.

5.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej we wtorek 27 września o godz. 19.00.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…. W Przewodniku tradycyjny dodatek z rozważaniami na nowy miesiąc.

8.

Za wszelkie ofiary i dary serca bardzo dziękujemy. Ks. Remigiusz kwestuje dzisiaj na budowę kościoła w Czerwonaku. Życzymy dobrego tygodnia. Wszystkim Szczęść Boże.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVNiedziela zwykła

18.09.2022

1.

W środę święto św. Mateusza Ewangelisty.

2.

We wtorek spotkanie formacyjne dla mężczyzn 20 września godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3.

Rozdawanie żywności jest przeniesione na 27 września o zwykłych godzinach.

4.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej we wtorek 27 września o godz. 19.00.

5.

Za tydzień w sobotę spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o godz. 11.00. Proszę do zapisu przygotować na kartce formatu zeszytu szkolnego A5 drukowanymi literami: imię i nazwisko dziecka, data i miejsce urodzenia, data i miejsce oraz nazwa parafii chrztu dziecka. Dalej, gdzie uczęszcza do szkoły. Adres zamieszkania, imiona rodziców oraz mail kontaktowy i telefon rodzica.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

7.

Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po mszach św. dobrowolna składka przed kościołem na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

8.

Na budowie trwają nieprzerwanie prace… można nowości obejrzeć na stronie internetowej. Za ofiary składam serdeczne podziękowanie. Życzę dobrego tygodnia i Bożego prowadzenia.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIVNiedziela zwykła

12.09.2022

1.

We wtorek, ale dopiero 27 września o godz. 19.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Uprzejmie proszę zaplanować czas i być obecnym.

4.

W czwartek Adoracja Jezusa eucharystycznego po mszy św. do godz. 19.30.

3.

Za tydzień Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Modlić się będziemy aby media przekazywały prawdę, która ma służyć człowiekowi. Po mszach św. dobrowolna składka przed kościołem na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

W tym dniu również przypada święto św. Stanisława Kostki - patrona Polski i polskiej młodzieży. Imieniny obchodzi ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

5.

W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bożena Moszczak zam. Bolechowo ul. Graniczna oraz zmarła Helena Hypka zam. Bolechowo Os. ul. Kwiatowa. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Zmarła też z ul. Granicznej p. Anna Grabska. Pogrzeb w poniedziałek Msza św. godz. 12.00 a na cmentarzu w Owińskach o godz. 13.00. Powstańmy i polećmy go miłosierdziu Bożemu.

6.

Prace na budowie trwają dość intensywnie. Za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowanie. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela zwykła

4.09.2022

1.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w środę o godz. 8.00. Biuro parafialne w poniedziałek w godzinach 19.00 – 20.00, wtorek 9.00 – 10.00 oraz w czwartek w godz. 16.30 – 17. 30. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. ok. pół. godziny wcześniej.

2.

We wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących w godz. od 16.30. do 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

Święto Narodzenia NMP. 8 września w środę.

4.

W dniach od 12-19 września przeżywać będziemy tzw. tydzień wychowania, to czas szczególnej modlitwy za młodzież i dzieci aby były właściwie kształtowane.

5.

W naszej parafii działa zespół młodzieżowy, który wspiera śpiew na godz. 9.30, natomiast na 11.30 działa schola dziecięca. Zachęcamy aby zasilić te dwie grupy śpiewające i grające. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w aktualnościach i w zakładce ,,Służby’’ – zespół i schola.

6.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych oraz dziećmi - 24 września, w sobotę o godz. 11.00.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

8.

Na budowie prace posuwają się do przodu. Zdjęcia można obejrzeć w Internecie. Za każdą składaną ofiarę bardzo dziękuję. Jeśli ktoś czułby się jeszcze zaproszony do tworzenia tego pięknego dzieła, to nasza radość będzie jeszcze większa. Życzę dobrego dnia i tygodnia.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela zwykła

28.08.2022

1.

Msze św.: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 8.00, czwartek, piątek, sobota godz. 18.00.

2.

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w niedzielę kl. 0 – IV godz. 11.30. Kl. V– VIII godz. 9.30. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz rodzicami oraz grono pedagogiczne z dyrekcją.

3.

Święto Narodzenia NMP 8 września czwartek.

4.

Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca na życzenie, Spowiedż św. w piątek od godz. 16.30.  do 17.45. po czym nabożeństwo i msza św. 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA: NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI WYJĄTKOWO O GODZ. 16.30. 

5.

W naszej parafii działa zespół młodzieżowy, który wspiera śpiew na godz. 9.30, natomiast na 11.30 działa schola dziecięca. Zachęcamy aby zasilić te dwie grupy śpiewające i grające. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w aktualnościach i w zakładce ,,Służby’’. – zespół i schola.

6.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych oraz dziećmi – 25 września - w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…

8.

Za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowanie. Życzymy dobrego tygodnia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela zwykła

21.08.2022

1.

Msze św. jeszcze w tym tygodniu o godz. 19.00. Sobota i niedziela bez zmian. Biuro parafialne otwarte jeszcze w tym  tygodniu przed mszą św. w każdy wtorek i czwartek w godz. od 17.30 do 18.30.

2.

W najbliższy wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących w godzinach od 17.30. do 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Będziemy modlić się za naszą ojczyzn tak bardzo podzieloną. Zjednoczeni w Bogu przez Maryję Królową Polski możemy wiele wyprosić potrzebnych łask dla Polski i Polaków. Dlatego proszę o mobilizację i uczestnictwo w tej pięknej i ważnej uroczystości.

Po mszy św. Adoracja Jezusa eucharystycznego do godz. 20.30.

4.

W przyszłą niedzielę będziemy na mszach św. dziękować Bogu za żniwa, ufając, że nikomu nie zabraknie chleba.

5.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

6.

Za wszelkie dobro, pomoc i ofiarność bardzo dziękuję.

 

Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela zwykła

14.08.2022

1.

Jutro przypada 15 sierpnia: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msz św. jak w niedzielę. Na każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów

W tym dniu po mszy św. można wesprzeć Caritas Diecezjalną

2.

Msze św. jeszcze w tym tygodniu o godz. 19.00. W środę o godz. 8.00 rano.

3.

Przekazywanie żywności dla potrzebujących z powodu braku transportu przeniesione z na drugi tydzień, tj. na 23 sierpnia.

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

5.

Życzę Bożego błogosławieństwa, więcej czasu na modlitwę modlitwy i pięknego życia z Bogiem i Maryją mimo trudności. Życzę dobrego dnia i tygodnia a za wszelkie składane ofiary składam serdeczne podziękowanie.

 

Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela zwykła

7.08.2022

1.

Msze św. codziennie o godz. 19.00, również w środę.

2.

W środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Odpust w sąsiedniej parafii w Biedrusku.

3.

Dziś taca ze mszy św. przeznaczona będzie na KUL, WT i Szkoły Katolickie. Składka wskazana odgórnie.

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…
Za tydzień taca na KUL, WT i Szkoły katolickie.

5.

Wszystkim życzę dobrego dnia i Bożego tygodnia. A za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowanie.

Gorące zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej. Umieszczone są nowe zdjęcia z budowy.

 

Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela zwykła

31.07.2022

1.

Msze św. codziennie o godz. 19.00. Również w środę.

2.

We wtorek 2 sierpnia wydawanie żywności dla potrzebujących. Godz. 16.30. Wydawanie numerków godz. 15.00.

3.

Rozpoczął się miesiąc sierpień. Tradycyjnie zachęcamy w tym miesiącu do szczególnej abstynencji alkoholowej i ofiarowanie tego wyrzeczenia w intencji osób zniewolonych alkoholem prosząc dla nich o wolność i zwycięstwo nad tym niszczącym nałogiem. Statystyki są zatrważające.

4.

W czwartek adoracja N.S. po mszy św. do godz. 20.15.

5.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych na zgłoszenie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Msza św. o godz. 19.00, a przed mszą św. nabożeństwo do Serca Jezusa.

6.

W przyszłym tygodniu taca ze mszy św. przeznaczona będzie na KUL, WT i Szkoły Katolickie.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

8.

Wszystkim życzę dobrego dnia i Bożego tygodnia, a za składane ofiary składam serdeczne podziękowanie.

 

Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela zwykła

17.07.2022

1.

Msze św. codziennie o godz. 19.00.

2.

We wtorek wydawanie żywności od godz. 16.30 do 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

Za tydzień z okazji dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W Bolechowie, w sobotę tradycyjnie po specjalnej modlitwie za kierowców, pojazdy przejadą przed kaplicą, natomiast w nowym kościele kapłan po specjalnej modlitwie w świątyni, wyjdzie na zewnątrz i przejdzie po parkingu wszędzie tam, gdzie będą stali kierowcy przy swoich pojazdach. Przy okazji jak zawsze będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla naszych polskich misjonarzy, którzy niejednokrotnie przemierzają setki kilometrów między podlegającymi im parafiom. Każdego roku po takiej składce otrzymujemy specjalne podziękowanie od misjonarzy oraz zestaw zakupionego sprzętu. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

4.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku kolejny raz organizuje akcję poboru krwi w Bolechowie-Osiedlu. Ambulans w którym będzie można oddać krew, stanie w niedzielę  24 lipca 2022 r.  na parkingu przed blokami TBS, przy ul. Obornickiej.
Akcja potrwa w godzinach od 9 do 14.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia w niej udziału.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

5.

Wszystkim życzę dobrego dnia i Bożego tygodnia. A za składane ofiary - serdecznie dziękuję.

 

Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela zwykła

10.07.2022

1.

Msze św. codziennie o godz. 19.00, również w środę. Sobota i niedziela bez zmian. Biuro parafialne otwarte we wtorek i czwartek od godz. 17.30 do 18.30.

2.

We wtorek święto św. Benedykta patrona Europy. Będziemy się modlić za nasz kontynent aby odrodził się w wierze i całkowicie się nie zatracił.

3.

W czwartek Adoracja Jezusa eucharystycznego po mszy św. do godz. 20.15.

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…

5.

Zmarł nasz parafianin Andrzej Moczulski zam Promnice, ul. Południowa. Pogrzeb odbył się w sobotę. Powstańmy i polećmy go miłosierdziu Bożemu.

6.

Prace na budowie posuwają się intensywnie. Za wszelkie ofiary wszelką pomoc składam serdeczne podziękowania. Życzę dobrej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela zwykła

3.07.2022

1.

Rozpoczął się czas wakacyjny dlatego zmieniły się godziny nabożeństw. Msze św. codziennie o godz. 19.00. Sobota i niedziela bez zmian. W środę w tym tygodniu również o godz. 19.00.

Zmieniły się również godziny otwarcia biura parafialnego. Biuro otwarte we wtorek i czwartek od godz. 17.30 do 18.30.

3.

We wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących w godzinach 16.30 – 18.00.

4.

Nasz piękny poświęcony już jubileuszowy dzwon można obejrzeć niedaleko wejścia do biura parafialnego. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Kto by się czuł jeszcze zaproszony do pokrycia kosztów to zachęcam i odsyłam na naszą stronę internetową.

Prace na budowie trwają bardzo intensywnie. Budujemy razem to niepowtarzalna okazja wspólnego dzieła dla Boga. Dziękuję ofiarodawcom za wsparcie.

5.

Życzę dobrego i miłego popołudnia i całego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Ogłoszenia Parafialne

XIII Niedziela zwykła

26.06.2022

1.

W piątek odbyła się w naszej parafii przepiękna i niepowtarzalna historycznie uroczystość jubileuszowa Najświętszego Serca Pana Jezusa odpust parafialny: 50 – te imieniny i urodziny naszej parafii. W tym ważnym dla naszej wspólnoty parafialnej poświęciliśmy nas dzwon jubileuszowy.

Bardzo dziękuje za uczestnictwo i przygotowanie całej uroczystości wraz biesiadą kulinarną. Dziękuję za ofiary na dzwon jubileuszowy oraz budowę kościoła. Na pokrycie kosztów dzwonu jubileuszowego brakuje nam jeszcze ok. 50.000 zł. Ufam, że nam się uda…

2.

Rozpoczął się czas wakacyjny dlatego tradycyjnie zmieniamy godziny nabożeństw. Msze św. od 1 lipca tzn. piątku o godz. 19.00. Sobota i niedziela bez zmian.

Zmieniają się również godziny otwarcia biura parafialnego. Biuro otwarte we wtorek i czwartek od godz. 19.30 do 20.30.

Jeszcze w ten poniedziałek od 19.00 do 20.00.
Wtorek 9.00 – 10.00.

3.

W środę przypada uroczystość śww. Piotra i Pawła - święto patronalne miasta Poznania i naszej katedry poznańskiej Msza św. o godz. 8.00 rano.

4.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych tylko u osób, na zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Nabożeństwo do Serca Jezusa o godz. 18.45, po czym msza św.

5.

Sobota to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie - różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.00. W Bolechowie różaniec o godz. 17.30.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

Życzę dobrego tygodnia i udanych urlopów.

 

Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela zwykła

19.06.2022

1.

Procesje eucharystyczne codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.45 połączone z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

2.

We wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących od godz. 16.30. wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.


​W tym tygodniu w pi
tek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to jednocześnie dzień imienin naszej parafii – odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 19.00. Liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks Jerzy Ranke – dziekan naszego czerwonackiego dekanatu. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych ważnych dla parafii przeżyć duchowych. Uroczystość zakończymy procesją ku czcić NSPJ. Z tytułu Uroczystości NSPJ w piątek nie obowiązuje post.

W tym dniu też poświęcimy nasz dzwon jubileuszowy, który we wrześniu będzie zawieszony na dzwonnicy. Do tego czasu będzie stał na placu kościelnym.

Po uroczystościach w kościele zapraszamy na radosną biesiadę przy grochówce, herbacie, kawie i placku.

Uroczysta konsekracja i poświęcenie naszej świątyni według planów zatwierdzonych przez ks. arcybiskupa odbędzie się dnia 6 listopada 2022 roku o godz. 11.30. Poświęcenia świątyni dokona ks. arcybiskup metropolita Poznański Stanisław Gądecki.

4.

W sobotę z okazji naszych imienin parafialnych dodatkowa msza św. dla osób starszych czy schorowanych o godzinie 10.00. Podczas Mszy św. udzielenie sakramentu chorych. Przed mszą św. okazja do spowiedzi św. Prosimy rodziny czy sąsiadów o pomoc w przywiezieniu tych osób do kościoła.

5.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

6.

Zakończenie roku szkolnego w niedzielę na mszy św. o godz. 9.30 kl.V do VIII, a o godz. 11.30 kl. od 0 do IV. Zapraszamy rodziców i grono pedagogiczne.

7.

Zmarł nasz parafianin Mańczak Władysław, zam. Bolechowo Os. ul. Norwida. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 10.00. pogrzeb na cmentarzu w Owińskach o godz. 11.00.   Powstańmy i polećmy zmarłego  Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie...

8.

Na budowie trwają intensywne prace… za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowanie …. Na dzwon zebraliśmy na ten czas mniej więcej połowę to jest ok. 70.000. Dziękuję i polecam dalszej ofiarności.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Świętej

12.06.2022

1.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. Również w środę. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe po mszach św.

2.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pochylamy się nad tajemnicą obecności Boga ukrytego pod postaciami chleba i wina, dającego się człowiekowi jako pokarm duchowy. Pragniemy wyznać swoją wiarę w Jezusa eucharystycznego, dlatego uczestniczymy we mszy św. i obnosimy Chrystusa w procesji oddając Mu cześć. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30.
Procesja na Boże Ciało w tym roku odbędzie się po mszy św. o godz. 9.30 w Bolechowie ul. Szkolną. Prosimy sołectwa i Duszpasterską Radę Parafialną aby włączyły się do budowania ołtarzy.

Słowo Boże podczas uroczystości wygłosi ks. Jurek Molewski.

Uprzejmie proszę o wystrój domów. 

Serdecznie zapraszam do udziału w eucharystii i procesji. Niech to będzie nasze wspólne wyznanie wiary. 

3.

Jak słyszeliśmy w dzisiejszym świadectwie w sąsiedniej parafii na Zielonych Wzgórzach trwa nieustannie 24/7 dni w tygodniu Adoracja Jezusa realnie obecnego w Najświętszym sakramencie. Możesz odwiedzić Jezusa o każdej porze dnia i nocy. To piękna możliwość spotkania z Nim. Gorąco zachęcam.

4.

Bardzo prosimy dzieci pierwszokomunijne i rodziców do udziały w procesji dziękczynnej Bożego Ciała. Prosimy aby dziewczynki sypały kwiatki a chłopcy szli w strojach komunijnych. Dla dzieci sypiących kwiatki będzie krótka próba po wieczornej mszy św. w środę na placu kościelnym o godz. 19.00. Niech dziewczynki przyjdą z koszyczkami i odrobiną kwiatków. Prosimy również ministrantów aby uczestniczyli w uroczystościach religijnych.

5.

Procesje eucharystyczne codziennie od piątku o godz. 17.45.
W niedzielę po mszy św. o godz. 11.30.

6.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary. Na dzwon jubileuszowy uzbieraliśmy już: ok. 62.000 zł. Całkowity koszt 140.000 zł. Akcja trwa nadal. Tych, którzy czują się jeszcze zaproszeni do tego dzieła odsyłam na naszą stronę internetową aby poczytać o tym dziele. Zawieszenie dzwonu za ok. dwa tygodnie. Ale uwaga: Z okazji Uroczystości naszego odpustu parafialnego czyli imienin parafii było planowane poświęcenie dzwonu i świętowanie jubileuszu 50 - lecia parafii. Termin ten przesuwamy na około końcówki października lub początek listopada. Dlaczego? Jest ogromna szansa, że do tego czasu uda nam się wykończyć górny kościół aby można było w nim już się modlić i był gotowy do konsekracji. Nie wszystko będzie idealnie gotowe, ale na tyle tak, że będziemy mogli używać górnego kościoła . Prace trwają bardzo intensywnie. Każda ofiara na ten cel mile widziana.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika katolickiego.

8.

Życzymy miłej niedzieli wzrostu naszej wiary i ochrony przed wszelkimi chorobami.

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022

1.

Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. To nie tylko historia początków Kościoła, ale wezwanie do modlitwy każdego dnia. Dziś kończy się okres Wielkanocny. W poniedziałek święto Matki Kościoła i początek okresu zwykłego.

2.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W środę o godz. 8.00. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego po mszach św.

3.

We wtorek 7 czerwca kolejne wydawanie żywności dla potrzebujących. Godz. 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00. Dziękujemy też ogromnej pracy całemu zespołowi Caritas naszej parafii. To wielka pomoc i ofiarność.

4.

W czwartek po mszy św. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Również w czwartek 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Odpust na Zielonych Wzgórzach.

5.

Za tydzień w niedziele Uroczystość Trójcy Świętej oraz dzień dziękczynienia. Koniec czasu istotnej spowiedzi wielkanocnej.

6.

Dziękuję wszystkim, którzy pielęgnują naszą zieleń wokół naszego kościoła. To wielka pomoc i poświęcenie. Dziękuję.

7.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary. Na dzwon jubileuszowy uzbieraliśmy już: …….. ok.60.000 zł. Akcja trwa nadal. Tych, którzy czują się jeszcze zaproszeni do tego dzieła odsyłam na naszą stronę internetową aby poczytać o tym dziele. Zawieszenie dzwonu za ok. trzy tygodnie. Ale uwaga: Z okazji Uroczystości naszego odpustu parafialnego czyli imienin parafii było planowane poświęcenie dzwonu i świętowanie jubileuszu 50 lecia parafii. Termin ten przesuwamy na około końcówki października lub początek listopada. Dlaczego? Jest ogromna szansa że do tego czasu uda nam się wykończyć górny kościół aby można było w nim już się modlić i był gotowy do konsekracji. Nie wszystko będzie idealnie gotowe ale na tyle tak, że będziemy mogli używać górny kościół. Prace trwają bardzo intensywnie. Każda ofiara na ten cel mile widziana.

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela
Wniebowstąpienia Pańskiego

28.05.2022

1.

Msze św. w ciągu tygodnia ze środą włącznie o godz. 18.00.

2.

W poniedziałek spotkanie formacyjne dla pań, a we wtorek spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Godzina 19.00.

3.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym kontynuujemy od poniedziałku do niedzieli wraz z nabożeństwem majowym nowennę do Ducha Świętego.

4.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych na zaproszenie kapłana. Popołudniu okazja do spowiedzi św. i adoracja NS od godz. 16.30. Następnie nabożeństwo do Serca Jezusa i msza św. o godz. 18.00.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające NS NMP o godz. 16.00.

5.

Trwa nadal akcja ,,I TY możesz zostać fundatorem i patronem naszego dzwonu jubileuszowego.” Ofiary można składać po mszy św. i przyjąć w podziękowaniu tabliczkę pamiątkową. Można tez wpłacać na konto z dopiskiem ,,dzwon jubileuszowy”. Uzbieraliśmy już ok. 53.000 zł. . Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękuję.

W zeszłą niedzielę mieliśmy komunie św. i także wielu wyjechało w inne miejsca zatem powtarzam komunikat:

Jak wiecie, był taki zamysł żeby zbierając ofiary na dzwon wprowadzić zróżnicowaną wielkość tabliczek pamiątkowych w zależności od wielkości wpłat. W pragnieniu i sprawach ważności na chwałę Bożą coś mi uciekło. Kilka osób podpowiedziało mi, że być może podział na wielkość tabliczek od wartości wpłaty nie był dobrym pomysłem. Po przemyśleniu sprawy w pełni się zgadzam, że wielkość daru nie zależy od wielkości wpłacanej kwoty ale od rzeczywistych możliwości i intencji które są w sercu. Jeśli kogoś uraziłem w tej kwestii to szczerze przepraszam.

7.

Życzą dobrej i Bożej niedzieli.

8.

Życzymy miłej niedzieli i ochrony przed wszelkimi chorobami.

 

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela
Zmartwychwstania Pańskiego

22.05.2022

1.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W środę również. Po mszach św. nabożeństwo majowe. W niedziele nabożeństwo po mszy św. o w Bolechowie o godz. 19.00.

2.

We wtorek ks. Jerzy Molewski w naszej parafii odprawi mszę dziękczynną za 25 lat kapłaństwa. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00. Po mszy św. Ks. Jurek zaprasza do domu rekolekcyjnego na gryla i ciacho.

3.

We wtorek kolejne rozdawanie żywności dla potrzebujący wyjątkowo w godzinach od 15.30-17.00.

4.

W przyszłą niedzielę święto Wniebowstąpienia Pańskiego.

5.

Za tydzień we wtorek spotkania formacyjne męskie. godz. 19.00.

6.

Wczoraj i dziś trzydzieścioro cztery dzieci po raz pierwszy przyjmuje komunię św. Polecajmy je w modlitwie aby wytrwały na tej drodze do nieba wraz z Jezusem. Dziękczynny biały tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. We wtorek wyjątkowo o godz. 17.00.

7.

Dziękuję za wszelkie składane ofiary na utrzymanie parafii, budowę kościoła oraz dzwon jubileuszowy. Akcja i TY możesz zostać fundatorem dzwonu jubileuszowego nadal trwa. Ofiary można składać przy każdej okazji także na konto parafii z dopiskiem ,,Dzwon jubileuszowy”. Uzbieraliśmy już ok. 50. 000 zł. Jest mała poprawka co do wielkości składania tzw. ,,okruchów na dzwon” Od dziś znika podział na tabliczki większe i mniejsze ze względu na wielkość składanych ofiar. Proszę sobie wybrać dowolną wielkość tabliczki. Życzę Bożej niedzieli.

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela
Zmartwychwstania Pańskiego

8.05.2022

1.

Msze św. w tym tygodniu od wtorku o godz. 18.00. Środa godz. 8.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe po wieczornej mszy św., a w niedzielę: w kaplicy w Bolechowie i każdego dnia nabożeństwo majowe o godz. 19.00.

2.

W przyszłym tygodniu 34 dzieci przystąpi do pierwszej komunii św. sobota godz. 11.00 i 13.00, w niedzielę godz. 11.00, 13.00. Polecajmy je naszej serdecznej modlitwie aby trwały przy Jezusie, a pierwsza komunia św. była dla nich początkiem do dalszego wzmocnienia duchowego na całe życie, co ma się dokonywać przez kolejne przyjmowanie eucharystii.

3.

Ks. Jerzy Molewski z domu rekolekcyjnego z Bolechowa obchodzi swój jubileusz kapłaństwa. Uroczysta Msza św. w katedrze w piątek o godz. 16.00. Natomiast w naszej parafii ks. Jurek świętował by we wtorek 24 maja o godz. 18.00. Wszystkich chętnych zaprasza do wspólnej modlitwy a po mszy św. do lasu do domu rekolekcyjnego na grilla i ciacho. Wszyscy są zaproszeni.

4.

Spotkanie formacyjne dla mężczyzn we wtorek ale 31 maja o godz. 19.00.

5.

Dziś po mszy św. dodatkowa na ogrzewanie i prąd. I choć dzisiaj na dworze jest bardzo ciepło to jednak rachunki przyjdą z minionego czasu. Polecam to Waszej trosce. Można to również zawsze czynić przelewem na konto z dopiskiem na prąd i ogrzewania. Z góry dziękuję wam za dbałość o naszą wspólnotę także w tym wymiarze. Dziękuję za wszelkie składane ofiary. Ostatnio tak bardzo intensywnie składane na nasz dzwon jubileuszowy. Zebraliśmy już ok. 40.000. zł. Bardzo Wam dziękuję. Akcja nadal trwa. Odsyłam do stanowiska w korytarzu lub na naszą stronę internetową. Kto by nawet przekazał 1 zł przy stoisku otrzyma miłą pamiątkę.

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela
Zmartwychwstania Pańskiego

8.05.2022

1.

Dziś Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy również tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Prosimy aby do codziennego różańca włączyć również te intencje. Kto chciałby wesprzeć nasze seminarium w kościele, to po mszy św. jest okazja przed kościołem.

2.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
W środę o godz. 8.00.

3.

We wtorek 10 maja wydawanie żywności dla potrzebujących. Godziny otwarcia: od 16.30. do 18.00. Wydawanie jedzenia będzie na zewnątrz kościoła.

4.

Trwa akcja pt. ,,I Ty możesz zostać fundatorem naszego jubileuszowego dzwonu.” Wszystkich, którzy czują się zaproszeni aby uczestniczyć w tym dziele odsyłam do naszego stoiska w korytarzu oraz na stronę internetową. A wszystkim ofiarodawcom i fundatorom z całego serca dziękuję. Dla każdego fundatora o jakim kolwiek nominale miła pamiątka.

5.

Dziś zbieramy żywność dla Ukrainy w byłej parafii ks. Jurka który był 11 lat w Kamieńcu Podolskim. W imieniu tychże parafian i ks. Jurka wielkie podziękowanie.

6.

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w przyszłą sobotę o godz. 11.00. Spotkanie bardziej niż konieczne.

7.

Minął kolejny miesiąc grzewczy i energetyczny. Za tydzień ostatnia zbiórka przed kościołem w tym okresie grzewczym na ten cel.

8.

Za wszelką życzliwość i składane ofiary na rzecz naszej parafii składam serdeczne podziękowanie.

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela
Zmartwychwstania Pańskiego

30.04.2022

1.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 środa godz. 8.00.
Przez cały maj nabożeństwa majowe po mszach św. W Bolechowie codziennie o godz. 19.00. w kaplicy.

2.

Wtorek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Modlić się będziemy w intencji naszej ojczyzny 8.00, 9.30, 11.30.

3.

Czwartek adoracja Jezusa eucharystycznego po mszy św. do godz. 19.30. Jest to pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie.

Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. A o godz. 17.45 nabożeństwo do Serca Jezusa i nabożeństwo majowe, po czym msza św.

Odwiedziny chorych na zaproszenie kapłana do domu.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem o godz. 16.00.

4.

Jak wiemy na Ukrainie trwa wojna… szerzy się głód. Ks. Jurek nasz pomocnik który pracował 11 lat na Ukrainie organizuje transport żywności do Grudka Podolskiego. Za tydzień po mszy św. będzie można składać do koszy żywność długoterminową, która zostanie przekazana jego byłym parafianom.

5.

Zmarł nasz parafianin Krzysztof Moczulski l. 56, zam. Promnice ul. Północna. Pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.: dobry Jezu…

6.

Trwa wielka akcja: I Ty możesz zostać fundatorem DZWONU JUBILEUSZOWEGO. W korytarzu stoisko gdzie można złożyć ofiarę na ten cel i otrzymać miłą pamiątkę.

A za wszelkie dary serca wszystkim ofiarodawcą bardzo dziękuję. Życzę dobrego i Bożego czasu odpoczynku.

Życzę dobrego i Bożego czasu odpoczynku.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela
Miłosierdzia Bożego

24.04.2022

1.

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego i związanych z tym świętem obietnic Jezusa Miłosiernego przekazanych ludzkości przez św. siostrę Faustynę.

Dzisiaj odprawimy specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 popołudniu. W tym dniu można dostąpić odpustu zupełnego.

2.

Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia, i choć zawsze nim się mamy kierować i wspomagać potrzebujących na ile jest to możliwe to taki tydzień ma nas jeszcze bardziej ożywić i zaangażować. Rozejrzyjmy się wokół nas i zobaczmy kto potrzebuje pomocy i w jaki sposób możemy mu pomóc. Dziś po mszy św. będzie też można złożyć dar serca na działalność Caritas Diecezjalną, która wspaniale prowadzi dzieło pomocy bliźniemu.

3.

Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W środę o godz. 8.00.

4.

Spotkanie formacyjne dla mężczyzn wyjątkowo w środę godz. 19.30. Będzie omawiany bardzo ciekawy temat dla zapracowanych: ,,Jak pogodzić ogrom pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych z życiem na co dzień z Bogiem i poświeceniem dla Niego czasu?"

5.

W czwartek adoracja Jezusa Eucharystycznego. Po mszy do godz. 19.30.

6.

Za tydzień ,,Niedziela Biblijna” i początek Tygodnia Biblijnego. Narodowe czytanie Pisma Św.

8.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na konto i w tradycyjny sposób, ofiary na kredyt, budowę kościoła i bieżące utrzymanie.

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela
Zmartwychwstania Pańskiego

17.04.2022

1.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Drogim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus, nasz Pan i Zbawiciel Zmartwychwstały, darzy Was swoją łaską. Niech Jego moc zmartwychwstania przenika wasze życie w kroczeniu drogami zbawienia. Niech Chrystus będzie dla nas wszystkich siłą i życiem na każdy dzień. Szczęść Boże.

2.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego i związanych z tym świętem obietnic Jezusa Miłosiernego przekazanych ludzkości przez św. siostrę Faustynę Kowalską. W tym dniu dobrze jest pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 popołudniu. W tym dniu można dostąpić odpustu zupełnego . W naszym kościele o godz. 15.00. zostanie odprawione nabożeństwo do Bożego miłosierdzia na które serdecznie wszystkich zapraszam.

3.

Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.

Jak powszechnie wiemy w tym roku nasza parafia obchodzi 50 – lecie powstania. Powstała przez odłączenie części parafii św. Jana Chrzciciela z Owińsk. Duszpasterstwo od 1972 roku skupiało się wokół kaplicy w Bolechowie. Parafia liczyła wtedy ok 1350 Osób. Dziś liczy ok. 3.000 i ciągle rośnie. Obchody uroczystości jubileuszu będziemy celebrować w niedzielę dnia 26 czerwca 2022 o godz. 11.30. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Na tą uroczystość już dzisiaj Was serdecznie zapraszam. Do tej uroczystości już trochę się przygotowujemy. Odbyły się rekolekcje wielkopostne o ,,Sercu Boga” bo przecież wezwanie parafii to Najświętsze Serce Pana Jezusa. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

W związku z tak niecodziennym jubileuszem chcemy to uczcić nie tylko modlitwa, rozważaniami nad wezwaniem parafii ale również uczynić wotum wdzięczności wobec Boga za 50 lat udzielania Bożej łaski, która nieustannie spływa na naszą parafię w sakramentach świętych i rozlała się w sercach tych, którzy ją sercem swoim i wiarą przyjęli. Wotum wdzięczności byłby dzwon jubileuszowy na naszej wieży kościelnej. Jest to niepowtarzalna okazja aby to uczynić. Kto chciałby zostać patronem i fundatorem jubileuszowego dzwonu może złożyć na ten cel swój dar ofiarny. W tym celu będą przygotowane specjalne pamiątki dla fundatorów. Koszt pół tonowego dzwonu w jarzmie wraz z mechanizmem napędowym, stałym rusztowanie, kompaktem elektronicznym oraz instalacją na wieży to ok. 140.000 zł. Dzwon poświęciłby podczas jubileuszu ks. arb. Stanisław Gądecki. W tym dniu zabrzmiałby on uroczyście z okazji imienin parafii w dniu jubileuszu.

5.

Życzę dalszego pięknego świętowania, owoców duchowych oraz wypoczynku i miłych dialogów w gronie rodzinnym… Szczęść Boże.

 

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela wielkiego postu

10.04.2022

1.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień podczas którego przeżywać mamy Największe Misteria ludzkiego odkupienia z grzechów. I choć sytuacja jest nadzwyczajna i nie będziemy fizycznie w kościele to jednak w zaciszu swojego domu można również to uczynić.

Kościół sprawuje te wielkie tajemnice szczególnie w:
Wielki Czwartek – ustanowienie Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa

Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej. Jest to również szczególny dzień pokutny. W tym dniu obowiązuje post ścisły.


Wielka Sobota – Kościół rozważa całą historię zbawienia, tajemnice Paschalną, trwa przy Grobie Pańskim i oczekuje na zmartwychwstanie Jezusa.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – dzień zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią – dzień nadziei na nasze zmartwychwstanie na wzór Jezusa i życie wieczne według pierwotnego zamysłu Stwórcy.

2.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu: wtorek 12 kwietnia w godzinach: 16.30 – 17.30 oraz od 19.00 do 20.00.

3.

Msze św. w ciągu tygodnia: poniedziałek, wtorek godz. 18.00.środa godz. 8.00.

W Wielki Czwartek, Piątek liturgia o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 21.00.

W tygodniu kościół jest otwarty codziennie w godzinach od 16.00 - do 19.00 (dotyczy od poniedziałku do czwartku) jest to dobra okazja do cichej indywidualnej modlitwy...

W piątek i sobotę kościół otwarty przez cały dzień od godz. 9.00 Tradycyjnie w tych dniach można adorować Jezusa w tzw. ciemnicy. (uwięzionego), a także w tzw. Grobie Pańskim.

Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane przez Internet. Wejście na stronie głównej.

4.

Święcenie potraw Wielkanocnych:

10.30 – Plac przy kaplicy w Bolechowie
10.45 – Trzaskowo
11.00 – Szlachęcin
11.30 – Bolechowo Os. - plac przy nowym kościele
12.00 – Bolechowo Os. - plac przy nowym kościele
12.30 – Bolechowo Os. - plac przy nowym kościele

16.00 – Bolechowo Os. - plac przy nowym kościele

5.

Aby w miarę dobrze przeżyć przygotowanie duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do przeczytania i przemyślenia specjalnego na ten czas opracowania przewodnika katolickiego na temat: ,,Wielkanoc w domu. Przewodnik po świętowaniu w domu.” Gorąco polecam. Udostępniamy go na głównej stronie naszej parafii.

6.

Dziś można otrzymać palemki wielkanocne, które przygotował nasz parafialny Caritas. Przy tej okazji można na cele Caritas Parafialna złożyć dar serca dla potrzebujących.

7.

Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o ratunek dla świata, dla ojczyzny naszej i każdego z nas. Prośmy o miłosierdzie, ale też dokonajmy głębszej niż zwykle refleksji nad swoim życiem, jego przemijalności oraz realnym miejscem Boga w naszym życiu.

8.

Wydawanie żywności dla potrzebujących w poniedziałek od godz. 16.30.

9.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na utrzymanie parafii, budowę kościoła, daninę diecezjalną oraz na kwiaty…

8.

Zmarła nasza parafianka Karolina Czajkowska lat 39, zam. Promnice ul. Północna. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Powstańmy i polećmy ją miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu….

10.

Życzymy miłej niedzieli i ochrony przed wszelkimi chorobami.

 

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela wielkiego postu

3.04.2022

1.

Trwa wilki post…. Nie zmarnujmy tego ważnego okresu danego nam przez Boga… Zapraszamy również na drogę krzyżową piątek po mszy św. o godz. 18.00., gorzkie żale w niedziele po mszy św. 11.30.

2

Można jeszcze zakupić tradycyjne paschaliki.

3.

Za tydzień niedziela palmowa i absolutny finisz wielkiego postu. Caritas tradycyjnie będzie rozprowadzał palemki do poświęcenia.

4.

Okazja do spowiedzi św. codziennie ok. 30 min. przed każdą mszą św.

5.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii we wtorek 12 kwietnia w godzinach od 16.00 do 17.30 oraz od 19.00 do 20.00. Dobrze jest zaplanować ten ważny czas z Bogiem.

6.

Minął kolejny okres grzewczy i świetlny. Zawsze jest ciepło i widno w kaplicy i salkach…. Rachunek za ostatni miesiąc gaz i prąd to 7138 zł.

7.

Bierzmowanie dla dorosłych – zobacz na naszej stronie internetowej….

8.

Za wszelkie dobro, składane dary serca oraz daninę diecezjalna serdeczne podziękowanie. Na budowie zakończono pierwszą część instalacji grzewczej tzn. ogrzewania podłogowego tzn. ułożono styropian na powierzchni ok 600 m2 wraz chórem, dalej rozłożono instalacje rurek grzewczych ok. 5 km. zalano wszystko masą zwaną anhydrytem idealnie przewodzącą ciepło. Dla wyobraźni 9 gruszek transportowych. To ok. 52 m3 materiału. tzn. ok. 600 m2 grubości 8 cm. Anhydrytu – owej masy. Zbudowano pierwszy etap prezbiterium i ołtarza. I już nieco wcześniej położono ok 3m. kabli elektrycznych. Koszt materiałów i robocizny to ok. 320 000 zł. Każda ofiara na ten cel bardzo mile widziana. Życzymy dobrej niedzieli Szczęść Boże.

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela wielkiego postu

27.03.2022

1.

We wtorek 29 marca wydawanie żywności dla potrzebujących od 16.30 do 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

1a

Również we wtorek spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

2.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

3.

Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych na wezwanie kapłana. Spowiedź popołudniu od godz. 16.30 do 17.45, po czym msza św. i droga krzyżowa.

4.

Sobota to również pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na modlitwę i nabożeństwo Maryjne jako zadośćuczynienie Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakie otrzymuje. Według objawień Maryi z Fatimy jest to ratunek dla ginącego świata. Bardzo zachęcam i zapraszam.

5.

Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o ratunek dla świata, dla ojczyzny naszej i każdego z nas. Prośmy o miłosierdzie, ale też dokonajmy głębszej niż zwykle refleksji nad swoim życiem, jego przemijalności oraz realnym miejscem Boga w naszym życiu.

6.

Można jeszcze nabyć paschaliki Caritas.

7.

Dziękuję za składaną daninę diecezjalną. Daninę dotychczas złożyło ok. 4% parafian.

8.

Za wszelkie wsparcie dziękujemy Życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela wielkiego postu

20.03.2022

1.

Trwa wielki post. Wykorzystajmy dobrze ten czas przemiany duchowej i moralnej. Przepięknie przeżyliśmy nasze parafialne, wielkopostne rekolekcje. Wszystkie konferencje są umieszczone na stronie głównej naszej strony internetowe. Gorąco polecam. Dużo porządkują duchowo i dają ukojenie dla duszy…

2.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

4.

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00; Gorzkie żale w niedzielę po krótkiej przerwie - po Mszy św. o godz. 11.30.

5.

W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również bardzo ważny dzień w historii. Papież Franciszek zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi aby dopełnić wskazań Maryi z Fatimy. Uczynią to również w swoich krajach wszyscy biskupi świata w jedności z papieżem. W samej Fatimie uczyni to również w imieniu papieża tzw. jałmużnik papieski ks. biskup Krajewski nasz rodak. Cały kościół na świecie w tym dniu w sposób szczególny będzie się modlił za Rosję o opamiętanie oraz pokój na Ukrainie w całym świecie. Uczynimy to również w naszej parafii o godz. 17.00.  Serdecznie Was o to proszę i Was zapraszam.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Na mszy św. można wesprzeć Fundusz obrony życia. W tym dniu też przypada 30 rocznica święceń biskupich ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

7.

Dziś są już w sprzedaży tradycyjnie świąteczne paschaliki, cena 10 zł.

8.

Uprzejmie proszę o składanie daniny diecezjalnej na instytucje centralne naszej archidiecezji. Wszystkim tym, którzy to już uczynili bardzo serdecznie dziękuję.

9.

Dziś podobnie jak w zeszłym tygodniu można nabyć pierogi wykonane przez panie z Ukrainy. 15 pierogów w cenie 10 zł.

10.

Życzę wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa Bożego.

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela wielkiego postu

13.03.2022 r.

1.

Od dziś rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne pt. ,,Bóg miłośnikiem życia’’. Poprowadzi je siostra Renata Ryszkowska z centrum duchowości Ignacjańskiej z Warszawy.

W niedzielę 13 III temat: ,,Bóg ma ludzkie serce”.

W poniedziałek 14 III temat: ,,Karykatury Boga i człowieka”.

We wtorek 15 III temat: ,,Chcę Cię widzieć żywym”.

W Środę 16 III temat: ,,Ja Jestem (z tobą, przy tobie, blisko).

Codziennie msza św. o godz. 18.00 z konferencją, a po mszy św. medytacja aby doświadczyć na gorąco spotkania z Bogiem. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji siostry Renaty i uczestników.

Codziennie od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi św. w godz. 17.00 - 17.45.

2.

Trwa wielki post. Wykorzystajmy dobrze ten czas przemiany duchowej i moralnej.

3.

Dziś niedziela misyjna tzw. ,,Ad Gentes”- na działalność polskich misjonarzy i misjonarek, którzy posługują w różnych dziełach w 99 krajach świata. Dziś po mszy św. przed kościołem można wesprzeć to dzieło misyjne.

4.

We wtorek kolejne wydawanie żywności dla potrzebujących pomocy. Wydawanie w godzinach od 16.30 do 18.00.

5.

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00; Gorzkie żale w niedzielę po krótkiej przerwie - po Mszy św. o godz. 11.30.

6.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego wraz z rozważaniami na kolejny miesiąc.

8.

Za tydzień będzie można tradycyjnie nabyć świąteczne paschaliki.

9.

Pierogi……

10.

Uprzejmie proszę corocznym zwyczajem o składanie w kopertach daniny diecezjalnej. Fundusz ten jest przeznaczony między innymi na działalność Caritas Poznańska, Seminarium Duchowne, utrzymanie katedry poznańskiej. Koperty na ten cel z wizualizacją naszego kościoła można zabrać ze stolików przy wejściach do kościoła.

11.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi w najbliższą sobotę 19 marca 2022 o godz. 11.00. Przychodzą rodzice oraz dzieci. Będzie osobne spotkanie dla dzieci i rodziców.

12.

Dziękuję za wszelką życzliwość i ofiarność. Za dwa tygodnie zdam krótką relację tego co się dzieje na budowie. A dzieje się bardzo wiele. Życzę dobrego tygodnia i pięknie przeżytych rekolekcji.

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela wielkiego postu

6.03.2022 r.

1.a

Dziś w naszej parafii gościmy ks. Biskupa Grzegorza Balcerka. Jest to wizytacja kanoniczna aby przyjrzeć się naszej wspólnocie i wspomóc działania duszpasterskie naszej parafii. Spotkania z przedstawicielami grup duszpasterskich naszej parafii o godz. 16.15. Udzielenie sakramentu młodzieży o godz. 18.00. Sakrament ten przyjmie 61 osób.

1.b

Trwa Wielki Post, czas szczególnej pracy nad sobą w walce z własnymi grzechami i wadami oraz czas zadośćuczynienia za popełnione grzechy. Wykorzystajmy właściwie ten dar łaski Bożej, czyniąc pokutę i walcząc ze złem. Módlmy się codziennie o łaskę przemiany naszych serc i czynów.

Zachęcam wszystkich parafian do wzajemnej modlitwy za siebie. To ma wielką moc i głęboki sens.

2.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

3.

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00; Gorzkie żale w niedzielę po krótkiej przerwie - po Mszy św. o godz. 11.30.

4.

Za tydzień Niedziela misyjna tzw. ,,Ad Gentes” - jest to pomoc misjonarkom i misjonarzom z Polski pracującym w 99 krajach świata. Dzieło to finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach.

5.

Skończył się kolejny miesiąc grzewczy. Dziś po mszy św. dodatkowa składka na ten cel.

6.

Uprzejmie proszę corocznym zwyczajem o składanie w kopertach daniny diecezjalnej. Fundusz ten jest przeznaczony między innymi na działalność Caritas Poznańska, Seminarium Duchowne, utrzymanie katedry poznańskiej. Koperty na ten cel z wizualizacją naszego kościoła można zabrać ze stolików przy wejściach do kościoła.

7.

Za wszelką życzliwość, ofiarność Bardzo dziękuję. Życzę wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa Bożego.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

VIII Niedziela zwykła

27.02.2022 r.

1.

Spotkanie formacyjne dla mężczyzn odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.30. do 20.43. nie dłużej. Temat to refleksje nad przesłaniem niedzielnych gości z Radomia.

2.

Najbliższa środa to środa popielcowa. Tym dniem rozpoczynamy wielki post czas szczególnej pracy nad sobą w walce z własnymi grzechami i wadami. Jest to również czas zadośćuczynienia Bogu za popełnione zło. Pomocą są podejmowane wyrzeczenia, nabożeństwa pokutne i codzienny rachunek sumienia. Podstawą jednak w nawróceniu jest łaska nawrócenia - łaska Boża – siła od Boga, o którą należy wytrwale i z wiarą się modlić. Niech ten kolejny Wielki Post będzie dla nas wszystkich owocny i zbliży nas do Boga i ludzi...

W środę popielcową Msze Święte wraz ze szczególną formą aktu pokuty – posypanie głowy poświęconym popiołem o godz. 8.00 i 18.00.

Po Mszach Św. zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

3.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy – czyli wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Dotyczy to wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ten obowiązuje również we wszystkie piątki całego roku. Drugim obowiązkowym rodzajem postu jest post ilościowy tzn. można spożyć dwa skromne posiłki i jeden do syta. Ten rodzaj postu dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ofiarujemy w intencji jako zadośćuczynienie za grzechy. W tym dniu nie ma dyspensy.

Szczegółowe informacje na temat wskazań wielkopostnych umieszczone są w gablotach i na stronie internetowej.

4.

  1. czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00.; Gorzkie żale w niedzielę po krótkiej przerwie - po Mszy św. o godz. 11.30.

Piątek to również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych na zaproszenie kapłana. Spowiedź po południu od godz. 16.30 do 17.45. Następnie nabożeństwo i msza św.

Również w piątek bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 19.00 dla kl. VIII oraz klas szkół średnich.

Natomiast spowiedź święta dla kandydatów oraz okazja do spowiedzi dla ich rodziców w najbliższą sobotę o godz. 15.00.

5.

Najbliższa sobota to Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Pannie o zmienionej godzinie tzn. o 16.30.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz czasopismo ,,Miłujcie się” . Można też jeszcze zakupić w cenie 5 zł bardzo ciekawą książeczkę z rozmyślaniami na każdy dzień wielkiego postu wraz z Triduum paschalnym.

7.

Kończy się kolejny miesiąc grzewczy. W związku z tym za tydzień dodatkowa składka na ogrzewanie.

8.

W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Będziemy gościć ks. biskupa Grzegorza Balcerka. Sprawozdanie z życia parafii podczas mszy św. o godz. 9.30. Potem msza św. rodzinna o godz. 11.30. Spotkanie z przedstawicielami duszpasterskich grup działających w naszej parafii o godz. 16.15. Udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii o godz. 18.00. Bierzmowane będą dwa roczniki 61 osób.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Danuta Sell, zam. Promnice, ul. Południowa – pogrzeb odbył się w czwartek, zmarła również Irena Przybylska, zam. Promnice ul. Południowa. Pogrzeb odbył się w piątek. Odeszła do Pana również Wanda Malec, zamieszkała Bolechowo Osiedle, ul. Dworcowa. Pogrzeb będzie we wtorek. Msza św. o godz. 12.00. Uroczystości na cmentarzu o godz. 13.00. Powstańmy i polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu ….

9.

Na budowie dzieje się bardzo dużo. Opowiem następnym razem. Dziękuję za składane ofiary i życzę wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa Bożego.

 

Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela zwykła

20.02.2022 r.

1.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w środę o godz. 8.00.

2.

We wtorek wydawanie żywności dla potrzebujących od godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

4.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania kl. VIII w piątek o godz. 19.00 kl. VIII spotykamy się także na mszy św. w niedzielę o godz. 9.30 i zaraz po mszy św.

Klasy Szkół Średnich, które również przyjmują bierzmowanie 6 III mają także spotkanie po mszy św. w niedzielę o godz. 9.30. Gościem spotkania jak również na mszach św. będzie p. Mariusz Ferenczas zawodowy sędzia siatkówki, cudownie uzdrowiony z choroby i prowadzący ośrodek dla bezdomnych w Radomiu. P. Mariusz opowie o swojej pracy….

5.

Za dwa tygodnie w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Parafię odwiedzi ks. Biskup Grzegorz Balcerek. Dokładny program podam za tydzień.

6.

Jak zawsze polecam ,,Przewodnik Katolicki”. Można również dziś zakupić w cenie 5 zł. bardzo ciekawą książeczkę z rozmyślaniami na każdy dzień wielkiego postu. Jest tam też dołączona cała liturgia Triduum paschalnego dla tych, którzy zostaną w tym czasie w domu. Oczywiście polecamy również czasopismo ,,Miłujcie się”.

7.

Bardzo dziękuję za składane ofiary na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Życzę wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa Bożego.

 

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela zwykła

13.02.2022 r.

1.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. w środę o godz. 8.00 rano.

2.

We wtorek spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00.

3.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30.

4.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania klas VIII w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele.

W korytarzu jak wiemy pojawił się bardzo prosty terminal ułatwiający przekaz ofiar na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Transakcja trwa ok 8 sekund. Jeśli ktoś chce potwierdzenie na telefon, to mamy kolejne 8 sekund. Na głównej dotykowej tablicy widnieją różne, bardzo widoczne nominały. Wybieramy według uznania, dotykamy cyfrę palcem a do czytnika kartę i dalej się już samo dzieje. Kartę można też wkładać do czytnika i wtedy wpisujemy PIN. Ufam, że taca elektroniczna ułatwi niektórym z nas składanie datków chociażby w ramach niedzielnej składki.

Jest taki pomysł aby kto chce wpłacić datek przed lub po mszy św. zabrał z półeczki tzw. żeton w postaci kwadratowej zafoliowanej kartki z naszym logo aby podczas mszy św. wrzucić do koszyka. Pomysł jest po to aby ofiarodawcy elektroniczni podczas mszy św. mieli poczucie że współuczestniczą w składaniu ofiary.

5.

Dziś dodatkowa składka na ogrzewanie kościoła.

Za tydzień w sobotę o godz. 11.00 opóźnione spotkanie przez pandemię, dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Rozdamy kolejne karty do pracy z dziećmi.

Zmarł nasz były parafianin Jacek Harabin zm. Bolechowo ul. Kręta. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek w kaplicy w Bolechowie o godz. 14.00. Pogrzeb na cmentarzu w Owińskach o godz. 15.00. Powstańmy i polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu ….

6.

Bardzo dziękuję za składane ofiary na budowę kościoła, ogrzewanie i utrzymanie parafii. Życzę wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa Bożego.

 

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela zwykła

6.02.2022 r.

1.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, także w środę już o godz. 8.00 rano.

We wtorek wydawanie żywności od godz. 16.30 do 18.00.

2.

W piątek 11 lutego obchodzimy światowy dzień chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich chorych i cierpiących o ulgę w cierpieniu. Msza św. z namaszczeniem chorych tradycyjnie będzie połączona z naszym parafialnym odpustem w dzień Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu.

3.

W czwartek po wieczornej mszy św. adoracja Jezusa realnie obecnego w Najświętszym sakramencie do godz. 19.30.

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

5.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania klas VIII w kościele w piątek 11 lutego o godz. 19.00. Grupa rozsiądzie się po całej kaplicy.

6.

W korytarzu pojawił się bardzo prosty terminal ułatwiający przekaz ofiar na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Transakcja trwa ok. 8 sekund. Jeśli ktoś chce potwierdzenie na telefon to mamy kolejne 8 sekund. Na głównej dotykowej tablicy widnieją różne, bardzo widoczne nominały. Wybieramy według uznania, dotykamy cyfrę palcem, a do czytnika kartę i dalej się już samo dzieje. Prowizja banku jest bardzo mała i wynosi 1%. Przykładowo ktoś wpłaci 10 zł. to bank odlicza nam 10 groszy. Ufam, że taca elektroniczna ułatwi niektórym z nas składanie datków chociażby w ramach niedzielnej składki.

7.

Dziękujemy za wszelką życzliwość i życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego. Składka na prąd i gaz.

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela zwykła

30.01.2022 r.

1.

Msze św. według starego planu codziennie o godz. 18.00. Również w środę.

2.

W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. o godz. 18.00. Ten dzień to również dzień życia konsekrowanego. Chcemy się szczególnie modlić za osoby powołane do zakonów i zgromadzeń zakonnych, aby swoim życiem i modlitwą budowali Kościół Jezusa Chrystusa. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia swoją ofiarą zakony klauzurowe. Siostry te modlą się codziennie za Polskę, kościół, pracują w klasztorze i nie opuszczają swojego miejsca pobytu.

3.

W najbliższy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 19.30. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego sakramentu. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.45, po czym msza św.

4.

Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w ręku o godz. 16.00. Ratujmy świat i Polskę różańcem według wskazań Matki Bożej. W Bolechowie różaniec o godz. 17.30.

5.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp.p. Stanisław Kinast, zamieszkały: Bolechowo Osiedle, ul. Dworcowa. Pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarła p. Helena Grześkowiak, zam. Bolechowo ul. Parkowa. Pogrzeb w poniedziałek. Msza św. kaplicy w Bolechowie o godz. 12 00. Uroczystości na cmentarzu w Owińskach o godz. 13.00. Zmarł również Krzysztof Michalski, zamieszkały ul. Wojska Polskiego, Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 12.00. Pogrzeb na cmentarzu w Owińskach o godz. 13.00. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ….

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego. Dzisiaj Przewodnik z tradycyjnym modlitewnikiem na kolejny miesiąc.

7.

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierają naszą parafią, bez tego wsparcia parafia nie mogłaby funkcjonować.

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela zwykła

22.01.2022 r.

1.

Msze w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik.
Dziś przed kościołem można wesprzeć nasze diecezjalne radio Emaus.

3.

We wtorek udzielanie żywności dla potrzebujących od godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4.

Zmarła pani Janina Staniszewska. Kiedyś mieszkała w Promnicach. Pogrzeb odbędzie się 26.01.2022 w Owińskach. Msza św. o godz. 12.00 pogrzeb o godz. 13.00. Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu…

5.

Można jeszcze zgłaszać Kolędę indywidualną do swojego domu….

6.

Na budowie prace bardzo posunęły się prace elektryczne. Dziękuję za waszą pomoc i ofiarność.

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela zwykła

16.01.2022 r.

1.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

3.

Za tydzień można po mszy św. wesprzeć nasze diecezjalne radio Emaus.

4.

Można jeszcze zgłaszać do ks. proboszcza kolędę na zaproszenie do domu. Dziękuję za wszystkie przeżyte kolędy i te w kościele i te po domach.

5.

Na budowie wzmożyły się prace kładzenia I cz. Kabli elektrycznych. W tym tygodniu ciąg dalszy oraz na wyraźne wskazania przeciw pożarowe budowa ciągów hydrantów- bardzo poważne przedsięwzięcie.

Za wszelkie ofiary na ten cel oraz na ogrzewanie gazowe i prąd zebraliśmy 1050 zł. Rachunek za prąd przyszedł jak u wszystkich powalający: ok. 4500 zł.

Za gaz jeszcze czekam. Powierzam Waszej trosce oświetlenie i ogrzewanie naszej świątyni.

6.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Kucner l. 81 ze Szlachęcina. Pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

9.01.2022 r.

1.

Dziś Uroczystość Chrztu Pańskiego i oficjalne zakończenie Okresu Bożego Narodzenia.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

3.

Trwa jeszcze indywidualna kolęda po rodzinach. Można się jeszcze zapisywać u księdza proboszcza, można wysłać smsa o treści: zapraszamy na kolędę, imię i nazwisko adres (660 419 624) Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

4.

We wtorek wydawanie żywości od godz. 16.30.

5.

Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość, ofiarność, słowo i wspólne kolędowanie. Niech dobry Bóg pomnaża Wam  swoje błogosławieństwo nad Wami.

 

II niedziela Bożego Narodzenia

2.01.2021 r.

1.

W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Składka ze mszy św. będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, będzie je można zabrać po poświęceniu z ołtarza. Komplet zawiera również bezpieczny w rozpalaniu węgielek szybko zapalny aby w domu dokończyć obrzęd kadzenia jako symbolu unoszących się modlitw do Boga. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na parafialny fundusz dla najbiedniejszych organizowany przez nasz Parafialny Caritas.

2.

U ministranta można nabyć Przewodnik Katolicki.

2a

Wydawanie żywności dla potrzebujących za tydzień we wtorek 11 stycznia. Godziny wydawania: 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

3.

Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od. Godz. 16.30. do 17.45. po czym nabożeństwo do Serca Jezusa i msza św. o 18.00.

Odwiedziny chorych na zaproszenie kapłana.

4.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Zapraszamy na wieczorne modlitwy mszą św. na godz. 18.00. Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom i rozesłanie.

W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców w poniedziałek c.d. z Promnic: z ul. Leśnej, Wierzbowej, Zalesia, Kasztanowej, Sosnowej i dalej z ul. Topolowej, Świerkowej, Jodłowej, Modrzewiowej, Klonowej, Gajowej, Średniej, Górnej, Brzozowej.

Wtorek: wtorek zapraszam mieszkańców Bolechowa Osiedle z ulic: Dworcowej, Obornickiej, Owocowej i Kolejowej, Mickiewicza, Kwiatowej, Granicznej.

W środę zapraszam mieszkańców z ulic: Zielonej, Warzywnej, Poprzecznej, Ogrodowej, Sadowej, Leśnej oraz Słowackiego. W piątek zapraszam mieszkańców ulic: Norwida, z ul. Modrej, Zagajnikowej, Grabowej, Ametystowej i Opalowej, Szmaragdowej, Rubinowej. Dla chętnych ks. proboszcz na zaproszenie może przyjść na kolędę do domu. Można zgłaszać po mszach św.; telefonicznie lub wysłać smsa o treści: „Zapraszamy na kolędę, adres”. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

5.

Przed nowym rokiem udało nam się jeszcze załatwić styropian tzw. twardy, 15 cm. Jako konieczną izolację pod posadzkę betonową i ogrzewanie podłogowe. Zabezpieczy to również nasz sufit w kaplicy i zabezpieczy już na stałe przed przemarzaniem i czy chłodzeniem od góry w zimowe dni. Koszt 31.660 złoty. Zakupiono z Waszych ofiar i sprzedaży złomu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Kościół górny został skrzętnie sprzątnięty i jest przygotowany do rozłożenia styropianu. Jak się uda finansowo i kadrowo jest planowane wylanie posadzki betonowej 12 cm z siatką zbrojeniowa (550 m2). Jak się uda, to położymy również kable elektryczne w żłobionych bardzo powoli bruzdach do kabli w ścianach. Trzeba zbudować i ogromną rozdzielnię według wymogów i zabezpieczeń, a potem trzeba wszystko podłączyć. W tym założeniu nie są ujęte oprawy i lampy ledowe i wszystko co jest przeznaczone do świecenia. Koszt na dzień dzisiejszy to suma ok. 250 000 zł, ceny niestety mogą ulec zmianie. Polecam te sprawy jak zawsze Bożej opatrzności i Waszej trosce.

6.

Dziękuję za wszelką okazaną życzliwość , życzenia i dobre słowo, i wszelkie ofiary  materialne. Niech dobry Bóg pomnaża Wam  swoje błogosławieństwo nad Wami.

 

Ogłoszenia Parafialne

Boże Narodzenie

25.12.2021 r.

1.

Dziś wielka uroczystość – Boże Narodzenie. Z okazji tych pięknych świąt życzę wszystkim parafianom i gościom wszelkich łask Bożych, przeżyć duchowych, zdrowia i błogosławieństwa. Niech Nowonarodzony wniesie w nasze życie wiele światła, pokoju, nadziei i miłości. Żyjmy z nim na co dzień, a będziemy doświadczać Jego zbawczej mocy. Wszystkim Szczęść Boże.

2.

Dziś w dzień Msze św. o godz. 8.00, ale w Bolechowie. 9.30 i 11.30 w kościele.

3.

Jutro Niedziela Świętej Rodziny. Słowo Boże wygłosi ks. Jurek Molewski. Taca ze Mszy św. przeznaczona będzie na KUL oraz WT i Szkoły Katolickie.

4.

Składam także serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jaki kolwiek sposób budują duchowo i materialnie wspólnotę naszej parafii, za pracę wszystkich grup tzw. diakoni – służb parafialnych oraz dziękuję wszystkim ofiarodawcą którzy wspierają budowę kościoła łożą na bieżące utrzymanie kościoła. To wielki dar, że w tych trudnych czasach potraficie się dzielić. Ufam, że wspólnymi siłami damy radę dokończyć to Boże dzieło. ( ….. ) Dziękuję za pięknie zrobiony nowy żłobek i pięknie przystrojoną kaplicę. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa w kroczeniu Bożymi drogami. .

5.

W piątek 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.00.. w Kościele. Bardzo serdecznie zapraszam.

6.

W sobotę pierwszy dzień Nowego Roku 1 stycznia  Uroczystość  Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Św.  o godz. 8.00 o godz. 9.30  o 11.30 i po południu o godz. 18.00,  ale jest to sobota zatem msza św. w Bolechowie.
Jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bogiem.

7.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Zapraszamy na wieczorne modlitwy mszą św. na godz. 18.00. Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom…przekazanie pamiątek kolędowych i rozesłanie. Kolęda wspólna od 28 grudnia godz. 18.00. Zatem zapraszam do kościoła we wtorek Bolechowo, w środę Trzaskowo i Szlachęcin, w czwartek Promnice ul. Północna i Południowa.

Dla chętnych jest też możliwość zaproszenia kapłana do domu. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi. Można zapisać się w zakrystii lub tel. lub wysłać smsa. pod nr 660 419 624.

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021 r.

1.

W piątek kończy się adwent i równocześnie przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna, która zwiastuje przyjście Jezusa niech będzie najlepsząokazją do wzajemnej życzliwości, dobrego słowa, wdzięczności i przebaczenia. Niech w naszych sercach rozlewa się Boża miłość, którą Jezus w tę szczególną noc przyniósł i przynosi dla świata – dla Ciebie i dla mnie. Dzielmy się nią z wszystkimi... Przy wyjściu dla tych, którzy jeszcze nie mają mogą w prezencie otrzymać pięknie przygotowany obrzęd wieczerzy wigilijnej. Zachęcam do przyjęcia tego pożytecznego drobiazgu dla każdej rodziny.

Można jeszcze zapatrzeć się w opłatki wigilijne.

2.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św. Nie dotyczy to pasterek.

Dodatkowa spowiedź adwentowa w środę od godz. 19.00. do 20.30. Będzie trzech kapłanów.

3.

Ostatnia też prosta na przygotowanie duchowe. Można przejść taki test duchowy co w święta będzie najważniejsze. Jeśli nie uczestniczyliśmy w żadnych rekolekcjach internetowych lub innym przygotowaniu duchowym to te ostatnie dni choć kilkanaście minut dziennie poświęćmy na spotkanie z Bogiem i Maryją…  Jeśli jest problem z czasem to niech na święta będzie o jedną potrawę mniej i mniej o jeden placek czy nie do końca przeprowadzone sprzątanie w domu, ale niech nie zabraknie przygotowania duchowego bo inaczej święta będą tylko dniami wolnymi, a ten wokół którego ma to wszystko się obracać będzie gdzieś na końcu, jeśli w ogóle będzie zauważony.

4.

Uroczysta Pasterka w Noc Bożego Narodzenia o godz. 22.00 i 24.00.

W pierwszy dzień świąt msza święta o godz. 8.00, ale w Bolechowie, w kaplicy przy ul. Szkolnej. Kolejne o godz. 9.30. i 11.30 w Kościele.

W drugie święto msze św. jak w niedzielę. W drugi dzień świąt to Niedziela Świętej Rodziny – dzień modlitw o świętość Rodzin i Małżeństw Ofiary ze mszy św. zwyczajowo przeznaczone są na KUL, WT i Szkoły Katolickie.

5.

Odwiedziny chorych z okazji Bożego Narodzenia w najbliższy wtorek od godz. 10.00. Można zgłaszać zainteresowanych po mszach św. oraz przez telefon.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego wraz z rozważaniami na cały miesiąc. Jest też nowy numer ,,Miłujcie się”…

7.

W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy według miejscowości i ulic. Kolęda będzie na podobieństwo zeszłego roku tzn. w kościele dla poszczególnych ulic o godz. 18.00. Msza św. z okolicznościowym Słowem Po mszy św. śpiew kolęd, Słowo pasterza, instrukcja jak pobłogosławić i pokropić dom … i rozesłanie.

Dla chętnych kolęda również po domach na wyraźne zaproszenie i umówienie się.

Pozostałe informacje za tydzień. Oczywiście wszyscy muszą być zdrowi.

8.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

12.12.2021 r.

1.

Bożego Narodzenia przygotowujemy się  m.in. przez udział we mszy z refleksją  nad Słowem Bożym. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w środę 8.00.

2.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św.

3.

We wtorek 14 grudnia wydawanie żywności dla potrzebujących. Godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4.

W korytarzu można nabyć świece wigilijne oraz opłatki. Można również nabyć bardzo piękne ścienne kalendarze naszego Archiwum Diecezjalnego. Cena 5 zł.

5.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa realnie obecnego pod postacią chleba wystawionego w monstrancji. Adoracja potrwa do godz. 19.30.

6.

W naszej parafii nie odbywają się rekolekcje adwentowe, ale bardzo zachęcam do odsłuchiwania rekolekcji adwentowych przez YouTube. Wystarczy wpisać hasło ,,rekolekcje adwentowe ” i pojawią się liczne propozycje. Np. Rekolekcje adwentowe ks. Dominik Chmielewski albo Rekolekcje adwentowe ks. Robert Skrzypczak.

7.

Na cele budowlane uruchomiliśmy akcje zbiórki złomu po parafii Na dzień dzisiejszy zebraliśmy około 18 ton złomu. Uzyskaliśmy kwotę ok.21 000 zł. W tym tygodniu za to zakupimy twardy docelowy styropian pod posadzkę. Zabieg ten ochroni nasz sufit w kaplicy przed przemarzaniem. Wszystkim, którzy podarowali złom lub pomagali w zbiórce bardzo dziękujemy. Akcja nadal trwa. Można jeszcze zgłaszać miejsce pobytu złomu. Podjedziemy.

Za każdą ofiarę na potrzeby parafii bardzo dziękujemy.

8.

Pasterka w tym roku jak już stało się tradycją o godz. 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy.

9.

Kto chciałby podarować paczkę świąteczną rodzinom potrzebującym proszę zgłosić do ks. proboszcza.

10.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mirosława Dera zam. Bolechowo Osiedle, ul. Zielona. Pogrzeb odbył się w sobotę. Powstańmy i polećmy ją miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu a nasz Panie …

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

5.12.2021 r.

1.

Do Bożego Narodzenia przygotowujemy się m.in. przez udział we mszy św. z refleksją nad Słowem Bożym. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

2.

Jutro wspomnienie św. Mikołaja. Mikołaj z Miry, św. Mikołaj znany również jako Mikołaj z Bari święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku.Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Warto o nim mówić bo jest to bardzo dobry duchowny i biskup sławny na całym świecie…

3.

Okazja do spowiedzi św. ok. 30 min przed mszą św.

4.

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

5.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa realnie obecnego pod postacią chleba wystawionego w monstrancji. Adoracja potrwa do godz. 19.30

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

7.

Opłatki oraz świece caritas można nabyć w głównym korytarzu.

8.

Można też nabyć w cenie 5 zł. kalendarz ścienny naszego Archiwum Diecezjalnego w Poznaniu.

9.

Dziś po mszy św. możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie na wschodzie…

11.

Na naszej stronie internetowej dołączono nie tylko zdjęcia z peregrynacji kopi MBCz ale są również piękne filmiki z tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

1.

Jak wiemy mieliśmy tą radość gościć w progach naszej parafii Maryję w znaku Jej Jasnogórskiego wizerunku. Ufam, że przyniesione przez Nią łaski przyniosą piękne owoce dla wszystkich indywidualnie i dla całej społeczności parafialnej. Na naszej stronie parafialnej są do obejrzenia piękne zdjęcia, a także do odsłuchania konferencje z naszych rekolekcji parafialnych, które wygłosił ks. Jerzy. Bardzo warto posłuchać. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej pięknej uroczystości. Dziękuję za tak liczny udział, wystrój domów, ulic i placu kościelnego oraz przepięknie przygotowaną w kwiatach kaplice i tron dla naszej Matki. Bądźmy wdzięczni Maryi za czas nawiedzenia i współpracujmy z łaskami, które nam przyniosła a wtedy doświadczymy Jej zbawczego działania.

Jutro ikona opuszcza nasz dekanat i odwiedzać będzie parafie poznańskie. Będę tam obecny. Z tego tytułu msza św. jutro u nas będzie wyjątkowo o godz. 16.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.

2.

Dziś początek roku liturgicznego i jednocześnie pierwszy dzień adwentu. Obecnie - w myśl nowego hasła: „Posłani w pokoju Chrystusa” - chcemy stawać się świadkami Zbawiciela, abyśmy mocą Pokarmu eucharystycznego przemieniali świat. Niech ten kolejny adwent przyczyni siędo naszego głębszego zbliżenia się do Boga.

3

We wtorek zapraszamy na formacyjne spotkanie dla mężczyzn. Rozważany temat:,,Jak przygotować siebie i rodzinę na Boże Narodzenie". Początek spotkania o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, także w środę.

W tym roku niestety z wiadomych względów nie będzie rorat dla dzieci. Roraty spróbujemy jakby połączyć z niedzielną mszą św. rodzinną o 11.30. Będzie to dość nowa forma – niespodzianka.

5.

W tym roku - z wiadomych względów - nie będą roznoszone po parafii opłatki. Można je nabyć od przyszłego tygodnia w głównym korytarzu. Będą też świece wigilijne. Duże i małe.

6.

W sobotę jako I sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe pierwszo - sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakie otrzymuje - godz. 16.00. Natomiast w Bolechowie różaniec o godz. 17.30.

7.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
W numerze w gratisie kolejna książeczka z rozmyślaniami na kolejny cały miesiąc.

8.

W sobotę 11.12.21 w godz. 11.00 – 14.00. Zapraszamy do wspólnego tworzenia dekoracji Bożonarodzeniowych. Zapisy na zajęcie oraz symboliczną wpłatę w wys. 15 zł na podstawowe materiały będą zbierane w przyszłą niedzielę 5.12 po mszach św. Spotkanie organizuje Joanna Ignasiak i Danuta Patynek. Zajęcia mają charakter luźnego spotkania, na które może przyjść każdy (dzieci pod opieką dorosłych). Wykonane prace uczestnicy zabiorą do domu.

9.

Również w sobotę spotkanie z okazji przygotowania dzieci do pierwszej komunii św. Ale uwaga: przychodzą tylko rodzice bez dzieci. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00. Będzie też firma Vestimentum od alb dla dzieci.

10.

Za wszelkie dobro i Waszą ofiarność z całego serca dziękuję. Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela zwykła

14.11.2021 r.

1.

Codziennie od wtorku szczególna okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

2.

Jak powszechnie wiemy, w za 10 dni z wtorku na środę przybędzie do nas w nieco innej formie nasza duchowa Matka Maryja. Chcemy się dobrze przygotować na Jej przybycie. Pomocą będą przygotowane rekolekcje, które pomogą nam lepiej uświadomić sobie Jej rolę i potrzebę duchową. Dlatego najpierw od najbliższej soboty, przez niedzielę i poniedziałek zapraszamy drogich parafian na rekolekcje, które poprowadzi ks. Jurek Molewski. Chcemy też godnie przygotować wjazd do parafii ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby, które pragną pomóc prosimy o zgłoszenie się do swoich sołtysów lub ks. Jurka. W poniedziałek przy kościele stanie ruchomy sklep z potrzebnymi dewocjonaliami aby upiększyć doby i trasy. Sklepik czynny codziennie od 9.00. Serdecznie prosimy o włączenie się w tą zbliżającą się uroczystość w parafii.

3.

W czwartek po mszy św. adoracja Jezusa eucharystycznego. Do 19.30.

4.

We wtorek wydawanie żywności od godz. 16.30. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

5.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

6.

Od piątku - 19 listopada od godz. 14.00 będą przyjmowane intencje na przyszły rok.

7.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczynamy adwent.

8.

W przyszłą niedzielę składka ze mszy św. będzie przeznaczona na zakup kwiatów i dekoracji na naszą Uroczystość Maryjna.
Za 
wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela zwykła

7.11.2021 r.

 

1.

Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje, że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego 24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z mszą św. o 24.00 w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Sprawa jest pilna.

2.

W czwartek obchodzimy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości naszego państwa polskiego. Doceńmy to i dziękujmy Bogu za tę łaskę i dziękujmy ludziom, którzy poświęcili dla naszej wolności swoje życie. Prośmy także aby Polacy potrafili się zjednoczyć pragnąc dobra wspólnego, aby nasza wolność była dobrze wykorzystana. Niech to nie będzie tylko podyktowane tą piękną rocznicą, ale potrzebą zdrowego patriotyzmu każdego dnia. Msza św. podczas której modlić się będziemy za naszą ojczyznę w poniedziałek o godz. 9.00 rano.

3.

Przyjmowanie intencji na nowy rok ze względu na chorobę proboszcza jest przesunięte na dzień 26 listopad

4.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

5.

Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela zwykła

31.10.2021 r.

1.

Dwa tygodnie temu w katedrze poznańskiej rozpoczął się diecezjalny etap Synodu o synodalności Kościoła. Zwołując synod papież Franciszek przypomina, że wszyscy na mocy chrztu jesteśmy wezwani do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. W parafiach, małych wspólnotach świeckich, wszyscy jesteśmy zaproszeni do słuchania siebie nawzajem po to aby usłyszeć natchnienia Ducha Świętego, który przychodzi, by przewodzić naszym ludzkim wysiłkom, tchnąć życie i dynamizm w Kościół oraz prowadzić do głębszej jedności i wspólnoty dla dobra głoszenia Ewangelii w świecie. Oświeceni przez Słowo Boże i zjednoczeni w modlitwie będziemy starali się rozeznać co może pomóc w poszukiwaniu woli Bożej i podążać ścieżkami, na które Bóg wzywa nas w dzisiejszym świecie. Słuchając Ojca Świętego, módlmy się wspólnie o Światło Ducha Świętego i Boże prowadzenie na ten wyjątkowy czas.

2.

Jutro 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności i cieszą się chwałą nieba. Jest to też dzień refleksji nad celowością naszego życia i wspomnienie tych, którzy odeszli…

Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30 oraz 14.00 na cmentarzu w Owińskich. Nie ma mszy św. o godz. 11.00.

3.

We wtorek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności, ale jeszcze nie przebywają z Bogiem w chwale nieba. Za zmarłych o szybsząwieczną radość i przebywanie z Bogiem w niebie modlić siębędziemy podczas mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 w kościele, a także podczas wymienianek z różańcem w ręku po mszy św. wieczornej.

4.

Z okazji dnia zadusznych można jeszcze składać wymienianki, nawet w dzień wymienianek.

Za zmarłych w formie wymienianek będziemy się modlić różańcem po wieczornych mszach św. w następujące dni:

Wtorek: Bolechowo i Trzaskowa

Środa: Bolechowo Osiedle i Szlachęcin

Czwartek: Promnice

5.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Odpust można uzyskać będąc w łasce uświęcającej i wyrzekając się przywiązania do każdego grzechu, i przyjmując komunię św. Odpust uzyskujemy dla jednej duszy czyśćcowej w każdym dniu.

6.

Wydawanie żywności w najbliższy dopiero we wtorek 9 listopada od godz. 16.30 do 18.00 na zewnątrz kościoła. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

7.

Od poniedziałku 15 listopada (za dwa tygodnie) od godz. 14.00 będą przyjmowane intencje na przyszły rok.

8.

W sobotę 6 listopada w naszej parafii przypada nasz dyżur parafialny adoracji Jezusa eucharystycznego w intencji całej archidiecezji i parafii. Początek adoracji o godz. 14.00, zakończenie nabożeństwem Maryjnym wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.00. Warto przyjść i pomodlić się choć na chwilę również za naszą parafię, diecezję, kościół i ojczyznę.

W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych wyłącznie na zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Msza św. o godz. 18.00.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

9.

Na budowie trwa mozolna praca bruzdowania w ścianach pod przyszłą instalację elektryczną. Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.

Na cele budowlane został wydrukowany mini albumik przedstawiający w skrócie i w obrazach historię budowy naszego kościoła. Proszę go przyjąć w podziękowaniu za wasz trud i ofiarność w tym Bożym dziele.

Tak jak już kiedyś wspomniałem jest to również bardzo dobre, bezinwazyjne narzędzie aby zachęcić innych do włączenia się w to dzieło; np. kogoś z rodziny, z pracy itd. Jest tam również instrukcja jak można darowiznę odpisać od podatku. Zatem proszę wziąć taż dla kogoś i być misjonarzem w naszej sprawia. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

10.

Na stoliku są wyłożone przepiękne mini albumiki o historii budowy naszego nowego kościoła. Proszę je przyjąć w duchu wdzięczności za wasz wkład w to Boże dzieło… i mam prośbę: proszę zabrać jeszcze dla innych (ile potrzeba) i zachęcić kogokolwiek do wsparcia abyśmy mogli dokończyć to Boże i wspólne dzieło.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela zwykła

24.10.2021 r.

1.

Ostatni tydzień różańca. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe
w dni powszednie po każdej mszy św. Dla dzieci wtorek i czwartek
o godz. 17.30.

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

3.

Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje,
że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego
24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z mszą św. o 24.00 
w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do
ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Nawiedzenie poprzedzą mini rekolekcje (niedziela – poniedziałek) dotyczące znaczenia Maryi w życiu codziennym i jej możliwości wstawienniczej przed Bogiem. Poprowadzi je ks. Jurek Molewski.

4.

Za tydzień w poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności
i ciesz
ą się chwałą nieba. Jest to też dzieńrefleksji nad celowością naszego życia i wspomnienie tych, którzy odeszli. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30 oraz 14.00 na cmentarzu w Owińskich.

5.

Z okazji dnia zadusznych można składać wymienianki. Do listy osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy. Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek. Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki.

6.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

7. 

Na budowie robione są bruzdy w ścianach pod przyszłe kable elektryczne. Nadal trwa akcja złomocegiełek…. Kto by miał też namiary skąd można legalnie zabrać złom to proszę dać znać. 
Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.

8.

Ks. Remigiusz kwestuje dzisiaj na budowę kościoła w Mrzezinie
k. Pucka na Pomorzu.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła

17.10.2021 r.

1.

Dziś obchodzimy w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Modlimy się  aby ewangelia docierała do ludzkich serc na całym świecie a w naszej ojczyźnie była bardziej odkryta i doceniona, a nie zwalczana.
Ofiary składane w tym dniu podczas mszy św. w całości są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Nie ma dodatkowej składki.

2.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. Różaniec dla dzieci w każdy wtoreki czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3.

W najbliższy wtorek 19 października wydawanie żywności dla potrzebujących 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4. Msza św. w środę o godz.  8.00.
5. Z okazji dnia zadusznych można już składać wymienianki. Do listy  osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy. Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek. Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki.
6. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego...
7.

Informacja dla rodziców obecnych kl. I i II.
Komunia św. w roku 2023 i 2024 oraz analogicznie kolejne lata będą odbywały się już zawsze w trzecią niedzielę maja. Zmiany są spowodowane niepewnością pierwszego długiego majowego weekendu czego doświadczyliśmy w zeszłym roku z powodu wiadomo czego.

8. Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje, że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego 24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z  mszą św. o 24.00 w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Nawiedzenie poprzedzą mini rekolekcje (niedziela – poniedziałek) dotyczące znaczenia Maryi w życiu codziennym i jej możliwości wstawienniczej przed Bogiem. Poprowadzi je ks. Jurek Molewski. 
9. Trwa akcja złomocegiełki na budowę kościoła… Z przed kościoła wywieźliśmy kontener ok. 4 ton  złomu. Bardzo dziękuję i zachęcam nadal do włączania się w akcje…  Został podstawiony pusty kontener.  Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.  Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.
   

 

 

Ogłoszenia XXVII Niedziela zwykła

1.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św.  Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również  w tę formę modlitwy w ramach działających w naszej parafii róż żywego różańca oraz grupy rodziców modlących się za dzieci. Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce ,,Grupy i służby” .

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

3.

W naszej parafii rozpoczyna działalność program  jestembliskociebie.pl. Służy on do informowania o osobach potrzebujących pomocy w parafii i łączenie z tymi, które mają pragnienie oraz możliwości jej udzielenia. Link do strony można znaleźć również na stronie internetowej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o programie "Jestem blisko Ciebie" zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w salce parafialnej w Bolechowie.

4. Dziś po mszy św. na godz. 9.30 zapisy młodzieży do bierzmowania.
5. Za tydzień obchodzimy kolejny dzień papieski aby bardziej znać nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Po mszy św. kto chce, przed kościołem może wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzyskane środki przeznaczone będą jak zawsze na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Rozalia Popławska zam. Bolechowo Os. ul. Norwida. Pogrzeb odbył się w czwartek. Powstańmy i polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu nasz Panie…
7. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…
8. Trwa akcja złomocegiełki Na placu przy kościele stoi kontener można tan wrzucać odpady metalowe. Za wszelkie dobro i składane ofiary i złom serdeczne podziękowania.