XXX Niedziela zwykła

25.10.2020

Ostatni tydzień różańca. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po każdej mszy św.

Msza św. w środę o godz. 8.00

W niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności i cieszą się chwałą nieba. Jest to też dzień refleksji nad celowością naszego życia i wspomnienie tych, którzy odeszli. Msze Św.  w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30. oraz 11.30. W tym roku z wiadomych względów nie będzie Mszy św. na cmentarz

W poniedziałek 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzn. tych, którzy odeszli do wieczności ale jeszcze nie przebywają z Bogiem w chwale nieba. Za zmarłych o szybszą wieczną radość i przebywanie z Bogiem  w niebie modlić się będziemy  podczas mszy św. o godz. 9.00 w kościele, a także podczas wymienianek z różańcem w ręku po mszy św. wieczornej. O godz. 18.00.

Z okazji dnia zadusznych można już składać  wymienianki. Do listy osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy.
Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania  wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie  w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek.

Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone  kartki na wymienianki.
Dokładne dni wymienianek  ogłoszone będą za tydzień.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Odpust można uzyskać będąc w łasce uświęcającej i wyrzekając się przywiązania do każdego grzechu. Odpust uzyskujemy dla jednej duszy czyśćcowej w każdym dniu.

Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego….

W tym tygodniu odeszła do wiecznoęści śp. Mikołajewicz Franciszka zamieszkała Promnice ul. Północna. Pogrzeb dobędzie się we wtorek: msza św. o godz. 11.00, uroczystości na cmentarzu o godz. 12.00. Powstańmy i polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …
Na budowie trwają prace łączenia rozety z podstawom małej wieżyczki, która jest widoczna na zewnątrz kościoła. Wszystko będzie tworzyć piękną całość. Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania. Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.