Katechiści do prowadzenia katechezy osób dorosłych...
 

„ Katechista to człowiek, który czuwa, który jest otwarty na Pana Boga, rozwija się , by piękniej żyć i bardziej służyć …”

Jesteśmy osobami posłanymi , by głosić katechezy w naszej parafii do czego przygotowuje nas Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej  utworzona przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. 

Głosimy katechezy dla rodziców i chrzestnych dzieci przyjmujących sakrament Chrztu, rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodych kandydatów do bierzmowania.

 

Kilka lat temu zrodziło się we mnie pragnienie głębszego poznawania Boga poprzez modlitwę, sakramenty, rekolekcje i Szkołę Katechistów. To mój największy przyjaciel, którym jest Duch Święty wskazał mi drogę, którą mam iść przez życie aby poznać Jezusa. 

O tym, że Bóg ma plan na moje życie i dar dla mnie w postaci wielkiej, prawdziwej i bezwarunkowej Miłości przekonałam się niejednokrotnie. Czymś fantastycznym jest wiedzieć, że Bóg mnie zawsze kocha, widzi,  słyszy i umacnia. 

Dziś chcę dzielić się żywą wiarą, mówić o Bożej Miłości i  pomagać innym ludziom w drodze do nieba. W naszej parafii spotykam się z młodymi ludźmi przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

Moja podróż przez życie w towarzystwie Ducha Świętego trwa. 

W naszej parafii mamy trzech katechistów dla dorosłych.
Polecamy program Archidiecezji Poznańskiej i Szkołę Katechistów http://www.katecheza.pl/

                                          Anna Okupnik