• Parafia - jako samodzielna placówka powstała w 1972 r. Pierwszym proboszczem został ks.Marian Plewa, kolejnym ks.Ryszard Kałużny. Obecnie proboszczem jest ks. Remigiusz Kobusiński.
  • Święto patronalne parafii to: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Życie parafialne do roku 2012 skupione  było wokół kaplicy murowanej zbudowanej w 1899 r., zafundowanej przez Tadeusza Szułdrzyńskiego - właściciela majątku Bolechowskiego. Kaplica mieści ok. 80 osób i do dziś funkcjonuje jako miejsce sprawowania kultu ale tylko w soboty wieczorem.
  • Liczba parafian ok. 2.600 rozrastająca się  docelowo do ok. 5 000 osób.
  • Terytorium parafii: Bolechowo, Bolechowo Osiedle, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo.
  • Jesteśmy w trakcie budowy nowego kościoła na terenie Bolechowa - Osiedla, ul. Obornicka. Od roku 2013 funkcjonuje tu tymczasowa kaplica w podpiwniczeniu kościoła, który w wymiarze zewnętrznym górnym jest prawie gotowy gotowy. Pozostaje jednak wykończenie wewnątrz budynku. Prace posuwają się powoli do przodu...
  • Zobacz galerię.