W dniach 11 – 18 listopada 2013 roku odbyła się pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej. Grupa składała się w większości z mieszkańców naszej parafii wraz z ks. Remigiuszem Kobusińskim i kilku osób z parafii pw. Św. Mikołaja w Miejskiej Górce z proboszczem ks. Marianem Podlarzem.
W ciągu tych dni podążaliśmy śladami ziemskiej wędrówki Jezusa. Byliśmy w miejscach, w których On narodził się, wzrastał, nauczał, czynił cuda i gdzie dokonało się dzieło naszego odkupienia. Codzienne uczestniczyliśmy w Eucharystii, w Jerozolimie przeżyliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, nad wodami Jordanu odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne a w Kanie Galilejskiej dwanaście par małżeńskich odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. Odwiedziliśmy też Bazylikę Grobu Pańskiego, a każdy z nas mógł przez chwilę dotknąć miejsca, w którym stał krzyż Chrystusa. Trudno mówić o wrażeniach, gdyż dla każdego z uczestniczących pielgrzymka była przeżyciem indywidualnym i niepowtarzalnym. Stanowiła okazję do zbliżenia się do tajemnicy Zmartwychwstania i Odkupienia, spojrzenia własnymi oczami na krainę, w której żył i nauczał Chrystus.
W tej wędrówce towarzyszyły nam krajobrazy współczesnego Izraela z całym bagażem kontrastów: widoki nowoczesnych osiedli żydowskich, arabskie targowiska z ich barwnością, brudem i gwarem, płowoszarawe pustynie, lazurowe niebo i … drzewo Gwiazdy Betlejemskiej. W napiętym programie udało się też wygospodarować nieco czasu na kąpiel w Morzu Martwym, dotarliśmy także do Masady, starożytnej twierdzy żydowskiej położonej na skraju Pustyni Judejskiej.
Napotkaliśmy w czasie naszej pielgrzymki wiele polskich śladów; naszych zakonników opiekujących się świątyniami, teksty modlitw (także po kaszubsku) oraz drzewa w Ogrodzie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Zamieszczona poniżej galeria zdjęć to zaledwie impresja z pielgrzymki, zaproszenie do samodzielnego odkrywania krainy znanej wszystkim z Biblii.