Porządek Mszy Św.

08:00  Środa

Bolechowo, ul. Szkolna
18:00  Sobota

Wspomóż budowę naszego kościoła: Galeria:
więcej Szybki kontakt:

bolechowo@archpoznan.pl

Jeśli  po trzech dniach nie odpowiem na wiadomośc  (natłok maili) wówczas proszę o kontakt w biurze parafialnym lub po jakiejkolwiek Mszy świętęj. Dzięki za wyrozumiałość.

ks. Remigiusz Kobusiński

Kalendarz:

Sobota VI tygodnia okresu zwykłego, Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła
22 lutego 2020r.

Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora
Hity z internetu
Aktualności:

1360Zrzut_ekranu_2020-02-17_o_10.06.15.jpg

CARITAS Bolechowo - POMOC ŻYWNOŚCIOWA

13487YU5JiXMwE2khtp-kopia.jpg

Dla osób potrzebujących w naszej parafii od listopada

uruchamiamy tzw. bank żywności.

Wszyscy potrzebujący pomocy żywnościowej bez specjalnych wniosków i podań będą mogli otrzymać żywność. Żywność będzie wydawana dwa razy w miesiącu tzn. w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca.

kolejne - NAJBLIŻSZE PRZAKAZANIE ŻYWNOŚCI
4 i 18 luty. OD GODZ. 16:00. do 17.30.

Parafia jako członek stowarzyszenia opłaca tzw. abonament wysokości 470 zł. miesięcznie a w zamian korzysta z  kilkuset kg. żywności. W związku z tym jeśli by ktoś zechciał zasilać co miesiąc konto naszego parafialnego Caritasu.

Nr konta CARITAS Bolechowo:

12 1020 4027 0000 1102 1569 7190

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, 62-005 Bolechowo Osiedle, ul. Obornicka 20

Czytania na każdy dzień

1054Duccio__Jezus_i_uczniowie.jpg

(Mt 5, 17-37)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza. Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Powiedziano też: „Jeśli ktoś chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa. Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie – ani na niebo, bo jest tronem Boga; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nawet jednego włosa nie możesz uczynić białym albo czarnym. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".

963beznazwy.jpg

Modlitwa w drodze

- krótkie rozważania Słowa Bożego z danego dnia.

Dobrze jest śpiewać TOBIE...

1337SPIEWAM-kopia.jpg

POBIERZ ŚPIEWNIK:   Pieśni kościelne dla dzieci 2019r.

Budowa kościoła - DACH widziany z lotu ptaka.

FILM: Maj - Sierpień 2015

1155dach_2015-kopia.jpg

Ku Niebu!

1061DSC_9567-kopia.jpg

KSIĄŻKI i PŁYTY w Bibliotece Parafialnej. Polecamy.

1239ksiazki.jpg

Znaczenie wybranych określeń liturgicznych i kościelnych.

286.lupa.jpg

- Nie rozumiem tych kościelnych słów  :-(

- Nie szkodzi - weźmiemy je pod lupę.

KLIKNIJ LUPĘ!

swiss replica watches