Porządek Mszy Św.

08:00  Środa

Bolechowo, ul. Szkolna
18:00  Sobota

Wspomóż budowę naszego kościoła: Galeria:
więcej Szybki kontakt:

bolechowo@archpoznan.pl

Jeśli  po trzech dniach nie odpowiem na wiadomośc  (natłok maili) wówczas proszę o kontakt w biurze parafialnym lub po jakiejkolwiek Mszy świętęj. Dzięki za wyrozumiałość.

ks. Remigiusz Kobusiński

Kalendarz:

Środa II tygodnia adwentu, Wspomnienie dowolne Św. Damazego I
11 grudnia 2019r.

Imieniny Biny, Damazego, Waldemara
Hity z internetu
Aktualności:

CARITAS Bolechowo - POMOC ŻYWNOŚCIOWA

13487YU5JiXMwE2khtp-kopia.jpg

Dla osób potrzebujących w naszej parafii od listopada

uruchamiamy tzw. bank żywności.

Wszyscy potrzebujący pomocy żywnościowej bez specjalnych wniosków i podań będą mogli otrzymać żywność. Żywność będzie wydawana dwa razy w miesiącu tzn. w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca.

kolejne - NAJBLIŻSZE PRZAKAZANIE ŻYWNOŚCI
17 grudnia OD GODZ. 16:00.

Parafia jako członek stowarzyszenia opłaca tzw. abonament wysokości 470 zł. miesięcznie a w zamian korzysta z  kilkuset kg. żywności. W związku z tym jeśli by ktoś zechciał zasilać co miesiąc konto naszego parafialnego Caritasu.

Nr konta CARITAS Bolechowo:

12 1020 4027 0000 1102 1569 7190

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, 62-005 Bolechowo Osiedle, ul. Obornicka 20

ADWENT

Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.

1352adweent.jpg

Adwent składa się z dwóch odrębnych okresów:
1. czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie);
2. czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.
Zwornikiem wszystkich tekstów liturgii adwentowej obydwu części jest czytanie księgi proroka Izajasza. Czytanie to obrazuje tęsknotę za wyczekiwanym Mesjaszem.

Czytania na każdy dzień

822Zwiastowanie.jpg

(Łk 1,26-38)

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Wtedy odszedł od Niej anioł.

963beznazwy.jpg

Modlitwa w drodze

- krótkie rozważania Słowa Bożego z danego dnia.

Dobrze jest śpiewać TOBIE...

1337SPIEWAM-kopia.jpg

POBIERZ ŚPIEWNIK:   Pieśni kościelne dla dzieci 2019r.

Budowa kościoła - DACH widziany z lotu ptaka.

FILM: Maj - Sierpień 2015

1155dach_2015-kopia.jpg

Ku Niebu!

1061DSC_9567-kopia.jpg

KSIĄŻKI i PŁYTY w Bibliotece Parafialnej. Polecamy.

1239ksiazki.jpg

Znaczenie wybranych określeń liturgicznych i kościelnych.

286.lupa.jpg

- Nie rozumiem tych kościelnych słów  :-(

- Nie szkodzi - weźmiemy je pod lupę.

KLIKNIJ LUPĘ!

swiss replica watches