Komunia święta dzieci rok 2020/2021

Pożyteczne wskazówki do przygotowania dzieci do godnego i owocnego przyjęcia pierwszej komunii św. 2020/2021

3. Aby to nabrało odpowiedniego znaczenia, sensu i odpowiedzialności, rodzice prawdziwie zdecydowani dla dobra dziecka wypełniają i podpisują ,,Deklarację rodziców dziecka pierwszokomunijnego.” Zawarte w nich punkty są konkretnymi wskazówkami i pomocą w przygotowaniu dziecka do I komunii syna lub córki. Aby to wzbudziło większą ,,radosną powagę przed samym Bogiem” - tego co ma się wydarzać. Wypełnione deklaracje rodzice lub rodzic składają na ołtarzu w procesji do ołtarza po modlitwie powszechnej na mszy św. Akt ten ma podwójne znaczenie:

1. Boże pragnę dokonać wszelkich starań aby najlepiej pomóc swojemu dziecku w przygotowaniu i owocnym przyjęci pierwszej komunii św. będąc dla niego wychowawcą i świadkiem wiary.
  2. Boże ty wiesz, że to niełatwe dlatego bardzo proszę Ciebie o pomoc i błogosławieństwo w tym ważnych, duchowych wydarzeniach.

Wypełnioną, przemyślaną i przemodloną deklarację składamy podczas mszy św. dnia 4 października podczas mszy św. rodzinnej na godz. 11.30. WARTO do tej deklaracji wracać szczególnie wtedy gdy przyjdzie zniechęcenie…

1. Pomocą w katechezie przy parafii i w pracy w domu będą proste i piękne w częściach przekazywane specyficzne ,,podręczniki” w formie wpinanych do skoroszytu kartek, które dzieci będą otrzymywać po części po każdej mszy św. Jest tam część materiału dla rodziców, który to materiał rodzice przerabiają z dziećmi. Jest też tam część dla dzieci. Sugerowane zadania i rozmowy z dziećmi na wskazane tematy to po obecności na niedzielnej na mszy św. jest najważniejszą formą przygotowania dzieci do komunii św. vbbb bbvvvvvbv

Specjalne wkładki (materiały) do książeczki (skoroszytu) odbiera rodzic lub dziecko po każdej niedzielnej Mszy świętej.

5. Dzieci do komunii św. idą ubrane w jednakowe alby z dodatkami typ: cingulum (żółty sznurek do przepasania bioder), krzyżyk dla chłopców a pelerynka z emblematem eucharystycznym dla dziewczynek. Potrzebne będą: świece z okapnikiem, różańce, medaliki, książeczki, pamiątki pierwszej komunii. św. Te wszystkie rzeczy można kompleksowo zakupić w firmie ,,Vestinianum”, która obsługuje naszą parafią już kilka lat. Jest Bardzo solidna i przystępna cenowo. Kontakt: p. Ewa Hełkowska t. 602 724 081. Oczywiście można zaopatrywać się również gdzie indziej. Ale alby muszą być podobne. Jeśli ktoś ma świece od chrztu dziecka to dobrze byłoby ją użyć.

6. Jeśli któreś dziecko było chrzczone po za parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie rodzic dostarcza osobiście proboszczowi akt chrztu św. dziecka do dnia 14 listopada 2020 r.

1. Jest zwyczaj, że dzieci wraz z rodzicami składają tzw ,, Dar ołtarza”. Ks. proboszcz nie wyznacza żadnych kwot. Ma to być z serca podarowany dar dla Boga, dar, który ma służyć całej wspólnocie parafialnej. Można podać sumę na to przeznaczoną, a ks. proboszcz zaproponuje co za to można zakupić.

8. Należy też zorganizować kwiaty na ołtarz i procesję z darami jedną świecę oraz winogrona. Ostatnio pojawiły się małe chlebki zamiast jednego dużego chleba do procesji z darami. Chlebki te dzieci zabierają po uroczystości do domu aby wraz z gośćmi spożyć po kawałku w celu podkreślenia jedności i znaczenia tego znaku.

9. Przed uroczystością proszę o gruntowne posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem zewnętrznym.

10. Proszę również ,,zorganizować’’ pana organistę na tzw. ,,Biały dziękczynny tydzień” (pon.-pt)

11.Terminarz - ze względu na ewentualne niebezpieczeństwo pandemii terminarz może ulec zmianie!

Daty poświęcenia dewocjonaliów:

1. święcenie różańców: niedziela 4.10.2020 godz. 11.30
  2. święcenie medalików: niedziela 6.12.2020 godz. 11.30
  3. święcenie książeczek i świec niedziela 7.02. 2020 godz. 11.30

Daty spotkań formacyjnych dzieci i rodziców:

1. 4.10.2020 godz. 11.00. sobota
  2. 14.11.2020 godz. 11.00. sobota
  3. 12.12. 2020 godz. 11.00. sobota
  4. 16.01.2021 godz. 11.00. sobota
  5. 20.02.2021 godz. 11.00 sobota
  6. 20.03.2021 godz. 11.00. sobota
  7. 17. 04. 2021 godz. 11.00. sobota

Wszystkie spotkania odbywają się w kościele i salkach w Bolechowie Osiedlu, ul. Obornicka 20

DALSZE SZCZEGÓŁOWE DATY ZOSTANĄ PODANE PÓŹNIEJ.

• Spotkania są obowiązkowe skoro mamy wziąć odpowiedzialność przed Bogiem i dziećmi aby dobrze przygotowały się do przyjęcia Sakramentu Eucharystii – I komunii św. Bardzo wszystkich rodziców o to proszę. Spotkania dzieci, odbywają się w salce. Spotkania z rodzicami w kościele – kaplicy godz 11.00.

12 Różaniec dla dzieci we wszystkie poniedziałki i piątki października o godz. 17.30

1. Roraty w grudniu w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na coniedzielną mszę św. na godz.11.30. Obecność bardzo ważna dla wzrostu wiary, a także świadectwa rodziców. Msze św. przygotowane są z poważnym uwzględnieniem dzieci… Życzę wszystkim błogosławieństwa Bożego.

Ks. proboszcz Remigiusz Kobusiński

Potwierdzony naukowo cud w Lednicy