Spowiedź św.

Aby dobrze przeżyć pojednanie z Bogiem...  -- spowiedź świętą. Konferencja wygłoszona na spotkaniu rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Warto posłuchać(katecheza jest uniwersalna dla wszystkich )

więcej

Konferencja o Mszy św. Czym ona naprawdę jest...  Konferencja została wygłoszona z okazji przygotowania dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. WARTO POSŁUCHAĆ aby lepiej przeżywać Eucharystię :) Ks. Remigiusz

więcej

Modlitwa o pokój ...

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.

Kilka rzutów górnego kościoła...

Elementy zaznaczone to wiszące ,,sklepienie''  drugiego sufitu... i rozety z kielichem pod samm sygnaturkę, którą widzimy na zewnątrz na środku kościoła...  

Koronawirus

     Informacje dotyczące obecnej sytuacji pandemicznej jest powszechnie znana. Ale dla przypomnienia: w naszym kościele mogą jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwie 20 osoby. Obowiązuję maseczki, odstępy od siebie (2m).  Dobrze jest zdezynfekować dłonie. Płyn przy wejściu.  Możliwość spowiedzi św.  w salce.  Komunia św. do ust i na czyste ręce.